Pitti’nin Gücü: İlkbahar / Yaz 2018 Erkek Modası Sergisi

pitti8

Büyüleyici bir moda sergisi, Merchant Ivory klasikleri ve bu sezon Avustralya etkisi – Florence Pitti Uomo SS18′ den önemli anlar.

Temperature Rises

Virgil Abloh’un Off -White etiketi için hazırladığı son koleksiyon, koleksiyonun içeriği dünyadaki olaylar,  savaş ve göç mağduru insanları yaptığı gösteri ile sosyal medyada ilgi çekmektedir. Abloh bu çalışmasında izleyiciye moda düşüncesinden daha büyük bir resim vermiştir

Ephemeral Moda Müzesi

Moda kültürü ve geçici doğası üzerine odaklanan bir proje, Pitti takviminin bir parçası olarak açıldı. Ephemeral Moda Müzesi fuarı, House of Worth’tan Prada’ya ve Lacroix’e ahşap ve balmumu mankenlerinde sergilenen parçalarla, 19. yüzyıl ortalarından yaklaşık 200 ürün sergiliyor. Birçoğu daha önce kamuya açıklanmamıştır. Neredeyse hayaletimsi olan oda setleri, plastik kapılı sandalyeler ve müze cam kasalarla birlikte merdiven basamaklarıyla paketin açılması gibi çeşitli aşamalardır. Sergi 22 Ekim 2017 tarihine kadar devam etmekte.

It’s Hot in Australia

Her mevsim farklı bir ülkeye  yer veriyor. Bu sezon Pitti’deki konuk ülke Avustralya’ydı, plajda ve spor kıyafetinde yeni bir fikir ediniyordu. Önemli noktalar: Çift Rainbouu’nun parlak baskı sörfçü gömlekleri ve punchy triko; Ex Infinitas’ın sörf ilham koleksiyonu, ipek voille şort ile dalga binen bir sörfçü ile tamamlandı; Ve Commas’ın şıklığı; lüks kumaşlarda yüzme ve tatil giyiminin üst düzey  koleksiyonu yaz sezonun da yerini aldı.

Bisiklet Polosu

2006’da Londra’ya gelmiş olsa da 1999 yılından beri ABD’de oynanıyor. Christian Louboutin sayesinde bisiklet polosu moda radarında yeni bir oluşum. Ayakkabı tasarımcısı İngiltere, Japonya ve dünya çapında şampiyon olan Fransa’da “Call Me Daddy” ekibi olmak üzere sekiz dünya takımından bisiklet polosu oyuncusu tarafından giyilen yeni Aurelien eğitimcisini açıkladı ve hepsi de Santa Maria’daki bir günlük uzun turnuvalarda yarıştı.  Kazananlar İtalya’nın ev sahibi ekibinden oldu.

JW Anderson

Cinsiyet akışkanlığının erkenden benimsenen, Londra erkek moda haftasında önemli bir trend olan Anderson’un ilkbahar / yaz 2018 koleksiyonu, daha geleneksel erkek giyim elyaflarından oluşuyor -düz beyaz T-shirt, kot pantolon, şort renkli ve  bazen de ışıltılı bir havaya dönüşüyor. Göğüs gövdesine, deri ceketlere ve baskılı desenlere yer veriyor.

Hugo

1993’te bir ilham kaynağı olan ilk Hugo koleksiyonuna dayanan bir ortak yapım.  Jean-Michel Basquiat baskılar ve 90’lı yılların  tülbent silueti olan kadın koleksiyonlarından oluşan bir koleksiyona yer verildi.  Floransa’nın kalıplaşmış parçaları, iklimine uygun olarak loş beyaz gömlekler ve pijama çizgilerine yer verildi.

Alfresco

Evde yeniden yaratacağımız şeylerin başında JW Anderson’taki çimlerin üzerinde yer alan, geniş, beyaz çarşaf kaplı zemin minderleri yer alır. Bir Manzaralı Oda’nın bir açıkhava taraması gösterisi ve Merchant Ivory filmlerini izlemek ve EM Forster’ı yeniden okumak arzusu uyandırır.

pitti 7

Kaynak: The Guardian / Fashion

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here