Instagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
7815
İnstagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?
İnstagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

Artık nerdeyse herkesin bir Instagram hesabı var diyebiliriz. Instagram şu an sosyal medyada en popüler olan uygulamalardan bir tanesi. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’da sürekli olarak yapılan güncellemelerle birlikte yeni özellikler ve yenilikler getirilerek kendisini daha çok popüler yapmaya devam ediyor. Peki daha önce Instagram layout’u duyan var mı? Instagram layout nedir? Nasıl kullanılır?

Instagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram’da günde milyonlarca post paylaşılıyor. İnsanlar gezdiği, eğlendiği veya yemek yediği anları sürekli olarak Instagram’a hikaye veya post şeklinde paylaşım yapıyor. Sözü çok uzatmadan gelelim Instagram Layout özelliğine…

-Advertisement-

Instagram Layout, hızlı ve basit bir şekilde birden fazla fotoğrafımızı kolaj yaparak paylaşmamıza imkan veren bir özellik/uygulama. Fotoğraflarımıza daha güzel bir hava katan Instagram Layout kolaj paylaşımlarımız için gayet yerinde bir uygulama olarak kullanılıyor ve çok da beğeniliyor. Peki Instagram Layout’u kullanmak için üyelik şart mı? Hayır değil. Instagram Layout harici bir uygulama olduğu için hesabınız olmasa bile fotoğraflarını kolaj yapabilirisiniz.

Telefonunuzda kullanmak için öncelike Instagram layout uygulamasını indirmek gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonrasında da en çok sekiz fotoğrafa kadar izin veriliyor. Fotoğrafları belirledikten daha sonra özel çerçeve ekleme imkanına sahip olacaksınız. Fotoğraflarınızı belirledikten sonra ise özel çerçevelere efekt uygulayabilirsiniz.

İnstagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?
İnstagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu düzenleme nelerdir bakalım?

  • Değiştir seçeneği ile kolajdaki fotoğrafların yerlerini değiştirebilirsiniz Ayrıca seçtiğiniz fotoğraf yerine yeni bir fotoğraf koyabilirsiniz.
  • Yansıt seçeneği ile seçtiğiniz fotoğrafın ayna görüntüsünü (simetrik) görebilirsiniz.
  • Çevir seçeneği ise seçtiğiniz fotoğrafı 180 derece ters çevirmektedir.
  • Son olarak Kenarlık özelliği ise fotoğraflara çerçeve ekleyerek birbirinden ayrılmasını sağlar.

Bu fotoğrafları ister galerinizde tutabilir isterseniz de sosyal medya farklı medyalarda da paylaşabilme imkanı sizlere sunuyor.

INSTAGRAM HİKAYE BOYUTU NEDİR?

Instagram için en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de instagram hikaye boyutu… Instagram story boyutu 1080px ile 1920px’dir. Burada anlatılmak istenen video veya fotoğrafın story ile paylaşımı yapılır iken 1080 piksel genişliğinde ve 1920 piksel yüksekliğinde olması gerektiğidir. Yoksa seçtiğiniz fotoğraf istediğiniz gibi görünmeyebilir.

İnstagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here