Cuma, Haziran 14, 2024

Kadın Orgazmı Nedir, Kadınlar Nasıl Orgazm Olurlar?

Cinsel ilişki sırasında vajinanın kasılıp gevşemesi ile cinsel uyarılmanın doruklarına gelmesi sonucu hissedilenlere kadın orgazmı denmektedir. Orgazm sırasında vajina nemlenir ve klitoriste sertleşmeler yaşanır. Vajinadaki kaslar düzenli olarak kasılır ve kan akışı hızlanır. Bunların sonucunda vücutta kızarıklık, hızlı nefes alıp verme ve terlemeler meydana gelir. Kadın orgazmı klitoral orgazm ve vajinal orgazm olarak ikiye ayrılmaktadır. İsterseniz bu iki orgazm çeşidini birlikte inceleyelim.

Klitoral Orgazm

Klitoris, kadın bedeninde sadece haz verme işlevi gören organdır. Peniste olduğu gibi klitoris çok fazla sinir liflerinden oluşmaktadır ve bu bölgede kılcal damarlar oldukça fazladır. Kadın orgazmı için bu nokta uyarılabilmektedir. Uyarıcılar ile bezeli olan bu bölge ufak bir dokunuşta bile kadınlarda farklı duygular uyandırabilmektedir. Pek çok kadın klitoral orgazmın vajinal orgazma oranla daha tatmin edici olduğunu söylemektedir.

Vajinal Orgazm

Klitoral orgazma göre vajinal orgazm gerçekleşmesi daha zordur. Kadınların vücutları ve zevkleri birbirlerinden farklı oldukları için vajinal orgazmın yaşanma şekilleri de farklı olabilmektedir. Bunun yanında çoğu kadın vajinal orgazmı hiç yaşayamadıklarını da belirtmişlerdir. Vajinal orgazm, vajinada duyulan haz duygusunun yoğun ve uzun süreli hissedilmesi sonucu oluşmaktadır.

Kadınları Orgazma Götürmenin Yolları

Kadın Orgazmı Nedir, Kadınlar Nasıl Orgazm Olurlar?

Öncelikle cinsel ilişki sırasında kendinizi bu sürece tam olarak adapte etmeden orgazm yaşamanız oldukça zor. Ortamda sizi rahatsız edecek, dikkatinizi dağıtan şeyleri minimuma indirmeye özen göstermelisiniz. Hatta bazı zamanlar aklınızda çok fazla düşünce ile sevişmeye başladığınızda vajinanızda kuruluk yaşıyor da olabilirsiniz. Elbette bunu doğal yollarla, kendinizi partnerinize bırakarak aşmanız gerektiğini söylemeliyiz. Eğer bunu başaramıyorsanız cinsel kayganlaştırıcıları tercih edebilirsiniz. Kısacası orgazm olmanın birinci kuralı kendinizi tamamen o ana odaklamaktır. Partnerinizle tutturduğunuz ritmi bozmadan kendinizi o anda tutmaya çalışmalı ve farklı şeyleri düşünmemelisiniz.

Ön Sevişmeyi İhmal Etmeyin

Orgazmla sonuçlanan ilişkilere bakıldığında iyi olan ön sevişmelerin önemi ortaya çıkmaktadır. Ön sevişmede kişiler ilişkiye kendilerini hazırlayarak birbirlerini daha fazla arzuladıkları için cinsel ilişki sırasında daha fazla haz alarak orgazm yaşama oranları artmaktadır. Bu sebeple ilişki öncesinde ön sevişmenizi güzel ve uzun tutarsanız çok daha kolay orgazm olursunuz.

Doğru Pozisyonu Bulun

Kadın ve erkeğin fiziksel özellikleri keyif alacakları pozisyonları belirlemektedir. Ayrıca herkesin daha fazla zevk aldığı belirli pozisyonlar da bulunmaktadır. Kendinizin en çok zevk aldığı pozisyona geçerek daha kolay orgazm olabilirsiniz. Bunun yanında bacaklarınızın açık olup olmaması da zevkinizi etkileyecektir. Bazı kadınlar bacakları açıkken daha kolay orgazm olurken bazı kadınlar bacakları kapalı pozisyonlarda daha kolay orgazm olmaktadır.

Nefes Alış-Verişinizi Düzenleyin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi orgazm olmak için vajinanın belli bir düzende kasılıp gevşemesi gerekmektedir. Bunun oluşması için nefes alışınızın belli bir düzende ilerlemesi gerekmektedir. Vücudunuza aldığınız oksijen, kaslarınızda da dolaşımı hızlandıracağı için daha fazla zevk alabilirsiniz. İlişkinizin hızına göre nefes alıp orgazm olma şansınızı artırabilirsiniz.

Kendi Hızınızı Belirleyin

Cinsel ilişki sırasında bazı kişiler yavaş hareketlerden daha fazla hoşlanırken bazı kişiler, hızlı bir şekilde yaşanan ilişkiden daha fazla zevk almaktadır. İlişkiniz yavaşken mi yoksa hızlıyken mi daha fazla zevk aldığınızı anlamalı ve bunu partnerinize söyleyerek o şekilde bir ilişki talep etmelisiniz. Sonuçta karşınızdaki kişi sizin neyden daha fazla zevk aldığınızı müneccim olmadığı için anlayamayacaktır.

Vücudunuzu Uyarmaya Devam Edin

Orgazm yaşayabilmek için ilişki sırasında hassas noktalarınıza dokunmalı veya partnerinizin bu noktalara dokunmasını sağlamalısınız. Göğüs uçları bunun için güzel birer örnek olabilir. Göğüs uçları, sinir uçlarının fazla olduğu bir bölge olması sebebiyle daha fazla uyarılmanızı sağladığı için orgazm olmanızı kolaylaştırmaktadır.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız