Pazartesi, Mayıs 27, 2024

FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR

Bu sene Fifa 22’nin çıkmasından sonra büyük beğeni alan oyunla ilgili radikal bir karar verilecek. Rakibi PES gibi Fifa’nın da ismiş değişiyor.

Dünyada milyonlarca hayranı olan ve en popüler oyunlarından biri olan Fifa’yla ilgili flaş bir gelişme yaşanıyor. Fifa en büyük rakibi PES gibi adını değiştirmeye hazırlanıyor. Bilindiği gibi PES, adını e-football olarak değiştirmişti.

FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR
FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR

Fifa’nın geliştiricisi olan EA Sports, radikal bir karar almak üzere. e-football adıyla ilk kez çıkan oyun bu sene hayranlarını şoka uğratmış ve oyunla ilgili birçok eleştiri gelmişti. EA Sports da Fifa oyununun adını değiştirmeye hazırlanıyor.

1993’ten beri Fifa adıyla piyasaya sürülen oyunun milyonlarca hayranı bulunuyor. Konami’nin yapımı olan PES ile her sene kıyaslanarak bir adım önde tutuldu.

FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR
FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR

FIFA’DAN RADİKAL KARAR! OYUNUN ADI DEĞİŞİYOR: EA SPORTS FC

7 Ekim tarihinde göre, EA Sports olarak bilinen Electronic Arts Sports tarafından yapılan bir açıklamaya göre oyun adının değiştirilmesi için harekete geçmek istedikleri belirtildi. Daha önceki iddialarda EA ile Fifa arasında isim anlaşması yapılmayacağı yönündeydi. An itibariyle artık Fifa’nın yeni isminin EA Sports FC olarak değiştirilmesi gündeme gelmiş durumda.

FİFA İSİM İÇİN BAŞVURULARA BAŞLADI

2022 senesinden sonra EA ile Fifa arasındaki isim anlaşması bitiyor. İsim konusunda yeni bir anlaşma yapmak istemeyen yapımcı firma yeni isimler üzerinde durmaya başladı. Fakat 2022’nin sonunu beklemek istemeyen EA Sports, şimdiden yeni isim için marka başvurularına başladı. Yapılan ilk başvuruda iddialara göre EA Sports FC ismi öne çıkmış durumda.

PES’in ardından Fifa da isim değiştirmeye hazırlanıyor. Oyuncuların bu isim konusundaki tepkisi ne olacak merakla bekleniyor…

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız