Whatsapp Web’e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

0
1271
Whatsapp Web'e Yeni Özellik Geliyor: Görüntülü Arama

Whatsapp Web’e görüntülü arama özelliği geliyor… Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma programı olan Whatsapp Web’e yeni bir özellik gelecek. Günümüzde artık işlerimizi bile –evden çalışma- whatsapp üzerinden iletişim kurarak hızlıca halledebiliyoruz. Anlık mesajlaşma programı Whatsapp tüm dünyada yüz milyonlarca insan tarafından kullanılıyor.

WHATSAPP’TA YENİ SÜRÜM YAYINLANDI

Whatsapp Web, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yayınladı ve sürümü 2.2043.7’ye yükseltti. Peki bu yeni güncellemede neler olacak? Bilindiği üzere whatsapp mobilden görüntülü ve sesli arama özelliği varken masaüstünde bu özellik yoktu. Yayınlanan bu yeni güncelleme ile birlikte artık Whatsapp Web kullanıcıları görüntülü ve sesli arama yapabilecek.

-Advertisement-
Whatsapp Web'e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Whatsapp Web, daha önce de bilgisayarlar üzerinden görüntülü ve sesli arama özelliği için çalışmalar yaptığını ifade etmişti. Bugün WhatsApp Web 2.2043.7 güncellemesinden sağlanan yeni detaylar da belli olmuş oldu.

Whatsapp Web’e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

WhatsApp, geliştirme beta aşamasında olsa bile önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Sesli ve Görüntülü Görüşmeler özelliğini web ve masaüstü istemcisi üzerinde kullanıma hazır hale getirmeyi planlıyor.

Whatsapp Web'e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

WABetaInfo’nun açıkladığı detaylara göre, whatsapp web’in bu yeni özelliğinin nasıl çalıştığını göstermek adına ekran görüntüleri paylaşıldı. Buna göre WhatsApp Web’den bir arama aldığınızda, size gelen aramayı kabul edebileceğiniz veya reddedebileceğiniz bir pencere karşınıza çıkacak.

Aynı zamanda siz başka birini aradığınız vakit farklı bir açılır pencere açılıyor. Pencere içerisinde mikrofon, kamera ve aramayı sonlandırma seçenekleri mevcut. Sesli ve Görüntülü Arama özelliğigrup aramalarında da kullanılabiliyor.

Whatsapp Web'e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

WhatsApp Web‘in 2.2043.7 sürümünde yayınlanan ve beklenen yeni özelliklerin yakın süre içerisinde beta sürecinden çıkıp tam sürüme geçmesi hedefleniyor.

Whatsapp Web’e Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here