Perşembe, Haziran 20, 2024

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Türkiye, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere odaklandı. Türkiye’nin en önemli şehri olan İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum bu seçimi kazanmak adına yarışacak.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Ekrem İmamoğlu, Türk siyasetçi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tanınır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra iş dünyasında faaliyet göstermiş, ayrıca kısa bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde iştirakler müdürlüğü yapmıştır.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?

2019 SEÇİMLERİNİ EKREM İMAMOĞLU KAZANMIŞTI

İlk olarak 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu, 2019 Türkiye yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yarıştı. Seçimlerde rakibi olan AKP’nin adayı Binali Yıldırım’a karşı mücadele etti. İlk olarak yapılan seçimde İmamoğlu önde çıktı, ancak sonuçlar Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edildi. Yenilenen seçimlerde tekrar kazanan İmamoğlu, 27 Haziran 2019’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

İmamoğlu’nun siyasi kariyeri, Türkiye’deki siyasi atmosfer ve İstanbul’un önemli bir siyasi arenası olması nedeniyle geniş bir kamuoyu tarafından takip edilmektedir.

İmamoğlu saldırının düzenlendiği Santa Maria Kilisesi’ni ziyaret etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, silahlı saldırının düzenlendiği Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ni ziyaret etti. İmamoğlu, “Hem ulusal hem uluslararası olarak hassas bir dönemdeyiz, bu yönüyle de süreci takip ediyoruz. Emniyet yetkililerimiz teyakkuz halinde. İki saldırgan olduğu gözüküyor, maskeli şekilde girerek saldırıyı yapıp kaçtıkları gözüküyor. Her canı önemsiyoruz. Allah her canı korusun. Bu şehrin bütün inançları, bu şehrin inançlarıdır. Başımız sağ olsun” dedi.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız