Cumartesi, Haziran 22, 2024

Dilan Polat – Engin Polat davasında gelişme!

Polat ailesine yapılan operasyonda adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Dilan Polat - Engin Polat davasında gelişme!

Kara para aklama, belgede sahtecilik, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve vergi kanununa muhalefet suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan, emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheliden 5’i bu sabah adliyeye sevk edildi.

Dilan Polat - Engin Polat davasında gelişme!

Sevk edilen şüpheliler arasında Ankara’da Polat çiftine ait 1 milyon 800 bin lirayı kaçırmaya çalışan Mustafa Özalp ile kız arkadaşı Kübra Doğan’ın da olduğu öğrenildi. Operasyonun ilk günü gözaltına alınan ve Dilan Polat’ın asistanı olarak bilinen Dilara Ülger’in ise ifadesinin ardından savcılık kararıyla serbest kaldı. Özalp ve Doğan’la birlikte Uğurcan Ayyıldız, Gözde Bilgiç ve İsmail Bilgiç’de adliyeye sevk edildi.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLAMA TALEBİYLE SEVK EDİLDİ

Savcılık ifadelerinin ardından Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Diğer şüpheliler Gözde Bilgiç, İsmail Bilgiç ve Kübra Doğan adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız