Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Doğu Ekspresi Bilet Satışları Başladı Mı, Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Turistik Doğu Ekspresi seferleri Covid19 salgını sebebiyle uzun bir süredir yapılamıyordu. Müjde! 15 Aralıkta seferler tekrar başlıyor. Herkesin heyecanla beklediği ve önceki yıllardan beri ülkemizde fazlaca talep gören Ankara-Kars Turistik Doğu Ekspresi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Ankara’dan 15 Aralık Çarşamba günü yola çıkacak. Trenler çarşamba ve cuma günleri Ankara’dan, cuma ve pazar günleri ise Kars’tan hareket edecek. Yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan Doğu Ekspresi seferi ile ilgili “Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar, Doğu Ekspresi hangi illerden geçiyor, Doğu Ekspresi ile seyahat ne kadar sürüyor” gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Doğu Ekspresi İle Seyahat Ne Kadar Sürüyor?

Ankara-Kars arası tren ile seyahat 1300 km civarında. Toplam seyahat süresi Ankara-Kars arası 31 saat 40 dakika, Kars-Ankara arası ise 32 saat 35 dakika sürüyor. Tüm bu süre boyunca tren İliç, Erzurum, Erzincan, Divriği ve Sivas şehirlerinde 3’er saat bekleyerek turistlerin buralarda gezmesi için fırsat sunuyor. Kültürel bir gezi diyebileceğimiz bu yolculukta farklı şehirlerin meşhur lezzetlerinin tadına da bakabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

  1. Doğu Ekspresi Örtülü kuşetli vagon (yataklı oda) öğrenci ve öğretmenler için bilet fiyatı: 69,50 TL
  2. Doğu Ekspresi Örtülü kuşetli vagon (yataklı oda): 78 TL
  3. Doğu Ekspresi Örtülü kuşetli vagon (yataklı oda): 60-64 yaş arası : 69,50 TL
  4. Doğu Ekspresi Örtülü kuşetli vagon (yataklı oda) 65 yaş ve üstü ile 7-12 yaş arası çocuklar için: 49 TL
  5. Doğu Ekspresi yataklı vagon : 480 TL
  6. İki kişilik olduğunda yatak başına: 249,5 TL
  7. Doğu ekspresi normal koltuk (Pulman) tam bilet fiyatı: 58 TL
  8. Doğu ekspresi normal koltuk (Pulman) öğrenci (13-26 yaş) bilet fiyatı: 49,50TL
  9. Doğu ekspresi normal koltuk (Pulman) 60-64 yaş arası bilet fiyatı 49,50 TL

Tren Biletlerini Nereden Alabilirim?

Doğu Ekspres tren biletlerini TCDD e-bilet sitesinden alabilirsiniz. Ayrıca bu sitede bulunan bilet satış noktaları üzerinden de satın alabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini (444 82 33)arayarak da biletleri satın almanız mümkün.

Doğu Ekspresi’ndeki Vagon Çeşitleri Nelerdir?

Doğu Ekspresi treninde 3 farklı vagon tipi bulunmaktadır. Bunlar; Pulman, Örtülü Kuşetli ve Yataklı Vagon.

Pulman : Koltuklar ile seyahat edilen vagondur. Her sırada 2 adet çiftli, 1 adet tekli koltuk vardır. Maalesef koltuklar geriye doğru yatmamaktadır. Bunun yanında koltuk aralıkları oldukça geniştir. Yataklı vagonlara göre pulmandan koltuk bulmak çok daha kolaydır. Yine de turistik bir gezi planlıyorsanız pulman sizi pek tatmin etmeyebilir. Kendinizi klasik bir otobüs yolculuğunda hissetmenizi sağlayacaktır.

Örtülü Kuşetli : Kompartıman şeklinde ayrılan odalarda 4 kişi konaklayabilmektedir. Koltuklar açıldığında yatak olmaktadır. Temiz nevresim takımı verilen örtülü kuşetli vagonda herkes kendi yatağını yapmaktadır. Özellikle Doğu Ekspresi deneyimine arkadaş grubu ile çıkmak isteyenler için birebirdir.

Yataklı Vagon : İki kişilik olan vagon tipidir. Çift halinde seyahat eden kişiler için birebirdir. Odanın içinde buzdolabı, masa ve lavabo vardır. Sevdiğiniz kişi ile romantik bir seyahat seçeneğini sizlere sunmaktadır.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız