Pazar, Mayıs 19, 2024

Maddie Ziegler Kimdir?

Maddie Ziegler Kimdir?

1. Maddie Ziegler’nin Hayatı

Maddie Ziegler, 30 Eylül 2002 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuş bir Amerikalı dansçı, oyuncu ve modeldir. Sanatçı, Pennsylvania, Pittsburgh’ta doğmuş ve San Diego, California’da büyümüştür. Küçük yaşlarda dansa olan ilgisini keşfeden Ziegler, 2 yaşında dans etmeye başlamış ve kısa sürede yeteneklerini sergilemeye başlamıştır.

2. Dans Kariyeri

Maddie Ziegler, 2011 yılında Lifetime TV kanalındaki “Dance Moms” adlı reality showda yer almasıyla tanınmaya başlamıştır. Bu programda Abby Lee Dance Company’nin bir üyesi olarak ün kazanan Ziegler, dans yetenekleri ve performanslarıyla izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Böylece genç yaşta büyük bir çıkış yapmış ve dans dünyasının önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir.

Maddie Ziegler Kimdir?
Maddie Ziegler Kimdir?

2.1. Sia İle Çalışmaları

Maddie Ziegler’nin çıkış noktası olan “Dance Moms” programı, ünlü şarkıcı Sia’nın dikkatini çekmiştir. Sia, Ziegler’ı “Chandelier” adlı klibinde başrol olarak seçmiş ve bu klipte gösterdiği performans büyük beğeni toplamıştır. Bu işbirliği, Ziegler’ın müzik videolarında ve canlı performanslarda Sia’ya eşlik etmeye devam etmesiyle devam etmiştir.

2.2. Diğer Projeler

Maddie Ziegler, dans kariyerinin yanı sıra oyunculuk ve modellik alanlarında da kendini göstermektedir. 2017 yılında yayınlanan “The Book of Henry” adlı filmde Anna karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2019 yapımı “Music” filminde de başrol oynamıştır. Aynı zamanda birçok markanın reklam kampanyalarında ve dergilerin kapak fotoğraflarında boy göstermektedir.

3. Maddie Ziegler’nın Başarıları

Maddie Ziegler, kısa sürede dans dünyasının en önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. Birçok yarışmada birincilik elde etmiş ve dans alanındaki yetenekleriyle takdir toplamıştır.

Ayrıca müzik videoları ve canlı performanslarda Sia ile işbirliği yapmasıyla da büyük bir çıkış yapmıştır. Genç yaşına rağmen birçok ödül kazanan Ziegler, dansın yanı sıra başarılı bir oyuncu ve model olma yolunda da ilerlemektedir.

3.1. Ödüller

  • 2014 Billboard Music Ödülleri – En İyi Dans Müzik Videosu Ödülü
  • 2014 MTV Video Müzik Ödülleri – En İyi Dans Videosu Ödülü
  • 2015 People’s Choice Ödülleri – Favori Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü
  • 2016 Radio Disney Müzik Ödülleri – En İyi Sesi Dinlenen Dans Şarkısı Ödülü

3.2. Sia İle Birlikte Alınan Ödüller

  • 2015 Grammy Ödülleri – En İyi Müzik Videosu Ödülü
  • 2015 MTV Video Müzik Ödülleri – En İyi Koreografi Ödülü
  • 2016 Kids’ Choice Ödülleri – Favori Müzik Videosu Ödülü
  • 2016 MTV Video Müzik Ödülleri – En İyi Koreografi Ödülü
Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız