Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Meltem Cumbul Kimdir?

Meltem Cumbul Kimdir?

1. Genel Bilgiler

Meltem Cumbul, 5 Kasım 1975 tarihinde İzmir’de doğmuş bir Türk oyuncu ve sunucudur. Annesi Fransız, babası ise Tatar kökenlidir. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olan Cumbul, bir süre reklamcılık sektöründe çalıştıktan sonra tiyatroya olan ilgisi doğrultusunda oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

2. Oyunculuk Kariyeri

Meltem Cumbul, oyunculuk kariyerine 1996 yılında başlamıştır. İlk olarak “Dayak” adlı diziyle televizyon dünyasına adım atan Cumbul, daha sonra “Ayrılsak da Beraberiz” ve “Uzaylı Zekiye” gibi dizilerde rol almıştır. 1999 yılında “Gönül Yarası” adlı filmde başrol oynamış ve bu filmle büyük bir çıkış yakalamıştır.

3. Sinema Kariyeri

Meltem Cumbul, sinema dünyasında da başarılı bir kariyere sahiptir. “Gemide” adlı filmdeki performansıyla büyük beğeni toplayan Cumbul, “Yazı Tura”, “Beynelmilel”, “Issız Adam” gibi önemli Türk filmlerinde rol almıştır.

4. Tiyatro Kariyeri

Tiyatro alanında da aktif olan Meltem Cumbul, birçok önemli oyunun kadrosunda yer almıştır. “Düşman”, “Rosemary’nin Bebeği”, “Kraliçe Lear” gibi oyunlarda başarılı performanslarıyla dikkat çekmiştir.

5. Sunuculuk Kariyeri

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra sunuculuk da yapan Cumbul, “Bu Tarz Benim”, “Dancing with the Stars”, “Tülay Show” gibi programları sunmuştur. Sunuculuğa ağırlık verdiği dönemlerde birçok ödül kazanmıştır.

6. Özel Hayatı

Meltem Cumbul, 2005 yılında İngiliz fotoğrafçı ve yönetmen Murat Akdilek ile evlenmiştir. Ancak çift 2015 yılında boşanma kararı almıştır. Cumbul’un bu evlilikten bir de kızı vardır.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız