Pazar, Mayıs 19, 2024

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel, Türk oyuncu ve modeldir. 5 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da doğan Gürel, Etiler Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunu olan Gürel, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamıştır.

Tiyatro Kariyeri

Özge Gürel, mezuniyetinin ardından Haldun Dormen ile çalışmış ve Dormen Tiyatrosu’nda bir süre sahne almıştır. Birçok tiyatro oyununda rol alan Gürel, sahne performansı ve oyunculuğu ile dikkat çekmiştir.

Televizyon Kariyeri

Oyunculuğa tiyatro ile başlayan Gürel, televizyon dünyasında da kısa sürede tanınmıştır. İlk kez 2010 yılında Kızım İçin dizisinde rol almıştır. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Dolunay gibi popüler dizilerde yer almıştır. Gürel, 2018 yılında ise başrolünü Can Yaman ile paylaştığı Erkenci Kuş adlı dizide başarılı bir performans sergilemiştir.

Film Kariyeri

Özge Gürel, televizyon kariyerinin yanı sıra sinema dünyasında da yerini almıştır. İlk kez 2013 yılında “Anadolu Kartalları” adlı filmde rol almıştır. Ardından “Evim Sensin” ve “Organize İşler Sazan Sarmalı” gibi filmlerde yer almıştır.

Modellik Kariyeri

Güzelliği ile de dikkat çeken Gürel, bir süre mankenlik yapmıştır. Modellik kariyeri boyunca birçok ünlü marka için reklam kampanyalarında yer almıştır.

Ödülleri

Özge Gürel, kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. 2016 yılında “Dolunay” dizisindeki performansıyla Pantene Altın Kelebek En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Özel Hayatı

Özge Gürel, 2018 yılında Erkenci Kuş dizisi setinde partneri Can Yaman ile aşk yaşadığı şeklinde çıkan haberlerle gündeme gelmiştir. Ancak Gürel ve Yaman, bu iddiaları herhangi bir resmi açıklama yapmadan reddetmiştir.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız