Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Süte Zam Mı Geldi? 10 Aralık Süt Ne Kadar Oldu? 1 Litre Süt Kaç TL?

Süte tekrar zam mı geldi, güncel süt zammı, çiğ süt ne kadar oldu gibi süt zammına dair en güncel bilgiler yazımızın devamında.

Geçtiğimiz hafta Ulusal Süt Konseyi tarafından yapılan bir açıklama ile çiğ süte zam geldiği açıklanmıştı. Sütün litre fiyatı 3.20 TL’den yüzde 46,8 zam ile 4.70 TL’ye çıktı. Süt fiyatları vatandaş tarafından tartışılırken, sosyal medya kullanıcıları arasında yapılan güncel süt zammı en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Peki süte tekrar zam geldi mi, bir litre süt ne kadar oldu, bir litre süt fiyatı kaç tl gibi soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Süte Zam Mı Geldi? 10 Aralık Süt Ne Kadar Oldu? 1 Litre Süt Kaç TL?

10 Aralık Süt Ne Kadar Oldu, Süte Yeni Zam Geldi mi? İşte Detaylar

Süt ve süt ürünlerine gelen güncel zam fiyatları son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Süt ve süt ürünlerine yeniden zam yapıldı. Yapılan zamlar sonrasında 25 litre sütten 1 kilo elde edilen tereyağı fiyatı 54 TL’den 70 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca 18 litre çiğ sütten 1 kilo elde edilen kaymak ise 45 TL’den 60 TL’ye yükseldi. Twitter kullanıcıları güncel zamlar üzerine sosyal medyaya akın ederek yüz binlerce tweet attı.

10 Aralık Süt Ne Kadar Oldu? 1 Litre Süt Kaç TL?

Bugün, yani 10 Aralık 2021 itibariyle süte yapılan güncel zam ile beraber, zamlı süt, market raflarında yerini aldı.

1 Litre Süt Kaç TL Oldu?

Sosyal medya kullanıcılarının paylaştıkları fotoğraflarda, markette satılan 1 litre sütün 15,90 TL olduğu görüldü. Bu fiyatlardan yaşanan şaşkınlık üzerine sosyal mecralarda özellikle Twitter üzerinden yüz binlerce kişi tweet atarak isyan etti. İki gün önce ” 1  Litre Süt 10 TL oldu” diyorken, bugün artık sütün litresi 14 TL’ye kadar çıktı. Popüler markalı bir litre sütü 10 TL’den aşağı satın alabilmek mümkün değil. Peynir, tereyağı, yoğurt gibi süt ürünlerinin fiyatları da fahiş fiyatlara çıkmış durumda. Sanayici maliyetlerdeki artışlara işaret ederken, toptancı ise artık zamm hızına yetişemediğinden yakınıyor.

Süt Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Güncel süt fiyatları, marka litre ve satılan yer olmak üzere farklılık göstermekte. Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerine bakıldığında 1 litre süt fiyatları; 5,25 TL, 8,20 TL, 13,50 TL olmak üzere değişim gösteriyor.  Gelecek olan zamların ise yıl başından sonra da devam edeceği işaret edilmekte.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız