Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Will Smith’ten Chris Rock’a Tokat: Karımın Adını Ağzına Alma!

Dün gece 94. Oscar ödüllerinde öyle bir olay yaşandı ki tüm seyirciler ve ekran başındakiler hayrete düştü. Oscar gecesinde Will Smith’in, Chris Rock’a attığı tokat damga vurdu. Will Smith “2022’nin En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü almaya gelmişti. İlk Oscar ödülünü alacak olan aktöre törenin sunucusu Chris Rock; karısı hakkında bir şaka yaptı. Chris, Smith’in eşi Jada’ya, “Saçını ne güzel tıraş etmişsin, G.I. Jane 2’de görmek isterim” esprisini yaptı. Bu şaka karşısında ilk önce güldüğü görülen Will Smith, karısının yüzünün düşmesi üzerine sahneye bir hışımla çıkarak Chris Rock’a tokat mı, yumruk mu olduğu anlaşılmayan bir darbe vurdu. Ardından hızlıca yerine oturan Will Smith’in, koltuğunda: “keep my wife’s name out of your f*cking mouth!” şeklinde bağırdığı görüldü. Will Smith’in tokatının ardından Chris Rock, sunumuna devam etti ve “Vay be…Will Smith beni fena tokatladı.” ifadelerini kullandı. Ardından “Sadece G.I. Jane şakası yaptım.” derken Will Smith, tekrar sesini yükselterek sözlerini tekrar etti. Rock, tartışmanın sonunda sahnede “Bu, televizyon tarihinin en büyük gecesiydi.” ifadelerini kullandı ve olay Oscar tarihine altın harflerle geçti. 

Will Smith'ten Chris Rock'a Tokat: Karımın Adını Ağzına Alma!

Will Smith’in, Chris Rock’u Tokatlama Anı

Olay Hakkında Detaylar

Olay sonrasında yapılan açıklamalara baktığımızda ise, Chris’in eskiden de Will Smith’in karısı Jada’a şaka yaptığını öğreniyoruz. Ardından Jada Smith’in  “autoimmune disorder” denilen bir hastalığı olduğunu, bu nedenle çiftin bu konuda hassas oldukları bilgisi ortaya çıkıyor. Jada’nın hastalığı nedeniyle saçı yer yer kelleşmeye başlamış ve bunun sonucunda tüm saçını kazıtmaya karar vermiş.

Yumruktan dakikalar sonra Oscar Ödülünü teslim almak üzere sahneye çıkan Will Smith, az önceki davranışı nedeniyle kamuoyundan özür diledi. Smith’in bu davranışı sosyal mecralarda da yankı yarattı hatta olayın gerçek mi yoksa kurgu mu olduğu sorgulanmaya başladı. Birçok kişi bu ani şiddet dolu davranışın abartılı olduğunu dile getirdi ve Oscar ödülünün geri alınması gerektiği şeklinde yorumlar yaptı. Diğer taraftan farklı bir kesim olayın hassas bir durum olduğunu ve tepkisinin anlık öfke patlamasıyla ortaya çıktığını dile getirdi. Olay tartışılmaya devam ederken, New York Post’un haberine göre; Will Smith’e verilen “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar ödülü davranışı nedeniyle geri alınabilir.

Will Smith’in Oscar Konuşması ve Özür Anları

Merak ettiğiniz tüm popüler bilgiler ve gündem haberleri için Popüler Akım‘ı takip etmeyi unutmayın.

Will Smith'ten Chris Rock'a Tokat: Karımın Adını Ağzına Alma!

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız