Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Türkiye Kupası’nda Eşleşmeler Belli Oldu

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi yapıldı ve eşleşmeler belli oldu. 8 takımın olduğu kurada Sivasspor, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Başakşehir seri başı takımlarken, Galatasaray, Gaziantep, Ankaragücü ve Kayserispor seri başı olmayan takımlar olarak kuraya girdi.

Türkiye Kupası’nda Eşleşmeler Belli Oldu

Kurada çeyrek final eşleşmeleri Galatasaray – Başakşehir, Fenerbahçe – Kayserispor ve Trabzonspor – Ankaragücü şeklinde oldu.

Türkiye Kupası'nda Eşleşmeler Belli Oldu
Türkiye Kupası’nda Eşleşmeler Belli Oldu

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi, Turkuaz Medya Merkezi’nde gerçekleşti. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, federasyon yönetim kurulu üyeleri ve kulüp temsilcileri katıldı.

MAÇLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU

Çeyrek finalde yer alan takımlar tek maç eleme sistemine göre 28 Şubat – 1, 2 Mart tarihlerinde karşılaşacak. Yarı finale kalan takımlar ise çift maç eleme sistemine göre 4, 5 veya 6 Nisan ilk maç 25, 26 veya 27 Nisan ikinci maç olmak üzere mücadele edecekler.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final eşleşmeleri şu şekilde:

Çeyrek final

Fenerbahçe – Kayserispor

Sivasspor – Gaziantep FK

Ankaragücü -Trabzonspor

Galatasaray – Başakşehir

Yarı final

Fenerbahçe – Kayserispor x Sivasspor – Gaziantep FK

Ankaragücü – Trabzonspor x Galatasaray – Başakşehir

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız