📱iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

0
1111
iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak? Merakla beklenen Apple’ın yeni telefonları iPhone 12’ler çıktı. Bilindiği üzere 13 Ekim’de yapılan etkinlikte Apple, yeni iPhone 12’leri tanıttı. Bu sene iPhone 12, 4 farklı modelde karşımıza çıktı.

Peki iPhone 12’lerin Türkiye fiyatları ne kadar olacak? Bu soru en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. iPhone 12’lerin en çok merak edilen yönü ise fiyatları oldu. Çeşitli kaynaklardan fiyatlarla ilgili iddialar ortaya atıldı. Fakat henüz Apple, iPhone 12 Türkiye fiyatlarını resmi olarak açıklamadı.

-Advertisement-
iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İPHONE 12 FİYATI BELLİ OLDU MU?

Paylaşılan bir fotoğrafta iPhone 12’lerin Türkiye fiyatları olduğu iddia edildi. Bir operatöre ait olduğu söylenilen listedeki fiyatları bizlere az çok iPhone 12’lerin fiyatları hakkında bilgi veriyor. Resmiliği henüz belli olmayan paylaşımda fiyatların yüksek olması tepki çekti.

İPHONE 12 FİYAT LİSTESİ

Paylaşılan bir fiyat listesine göre,  iPhone 12’nin başlangıç fiyatı 11 bin TL olarak görünmektedir. iPhone 12 Pro başlangıç fiyatı 15 bin, iPhone 12 Pro Max ise 17 bin Türk Lirası sınırında olduğu görünmektedir. Ayrıca en yüksek fiyat ise iPhone 12 Pro Max’e ait. iPhone 12 Pro Max 512 GB fiyatı 20 bin TL civarlarında olduğu görülüyor.

iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Türkiye’deki dolar kuru ve yüksek vergileri de düşünürsek bu Türkiye’deki iPhone fiyatlarının aslında bu civarlarda olması bekleniyor.

iPhone 12’lerin yurt dışı satış fiyatları ne kadar?

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, yeni cihazlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 ABD doları sınırlarında olduğu söylendi.

iPhone 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 ABD doları civarında.

12 Pro için başlangıç (128 GB) 999,

12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolar olarak belirlenmiş durumda.

İPHONE 12 EKRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

iPhone kullanıcıların merakla beklediği iPhone 12’nin özellikleri belli oldu. Apple telefonlarından iPhone 12’nin 6.1 inç OLED ekranı daha yüksek çözünürlüğe, kontrast oranına ve piksel yoğunluğuna sahip olduğu açıklandı. Dolby Vision, HDR gibi teknolojileri de desteklediği ifade edildi.

DARBELERE KARŞI 4 KAT DAHA GÜÇLÜ EKRAN CAMI

iPhone 12’de kullanılan ekran merak edilen konulardan bir tanesiydi. Telefonun ekranında özel olarak tasarlanan Ceramic Shield ile birlikte Corning iş birliğiyle geliştirilen çok dayanıklı bir cam mevcut. Yapılan bu cam düşmelere veya darbelere karşı dört kat daha fazla dayanıklılık sağlıyor telefona.

A14 BIONIC İŞLEMCİ

Etkinlikte tanıtılan ilk iPhone modeli olan iPhone12‘ye Apple’ın geliştirdiği A14 Bionic işlemcisi güç sağlıyor.

iPhone 12 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here