iPhone 12 Tanıtıldı! iPhone 12 Özellikleri Nelerdir?

0
1222
iPhone 12 Tanıtıldı! iPhone 12 Özellikleri Nelerdir?

Tüm dünyanın beklediği iPhone 12 tanıtıldı! iPhone 12 özellikleri nelerdir? Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan açıklamada 13 Ekim’de Apple’ın iPhone 12’leri tanıtacağı ifade edilmişti. Bugün beklenen an geldi ve Apple, iPhone 12 modellerini tüm dünyaya tanıttı.

iPhone 12 Tanıtıldı! Özellikleri Nelerdir?

Apple, pandemi nedeniyle Eylül ayında yapacağın büyük etkinliği 13 Ekim 2020 tarihine ertelediğini açıklamıştı. Bugün merakla beklenen o etkinlik yapıldı ve iPhone 12 modelleri tanıtıldı. Geçtiğimiz eylül ayında iPad Air 4 ve iPad 8 cihazları tanıtılmış ve gözler iPhone 12’lere çevrilmişti. Peki yeni iPhone 12’lerin özellikleri nelerdir? iPhone 12 fiyatı nedir gibi sorular aranmaya başlandı. Bugün tanıtılan yeni telefon iPhone 12’ler görücüye çıkarken telefonun iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört çeşit model olarak piyasaya çıkacak.

-Advertisement-
iPhone 12 Tanıtıldı! iPhone 12 Özellikleri Nelerdir?

İPHONE 12 EKRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

iPhone kullanıcıların merakla beklediği iPhone 12’nin özellikleri belli oldu. Apple telefonlarından iPhone 12’nin 6.1 inç OLED ekranı daha yüksek çözünürlüğe, kontrast oranına ve piksel yoğunluğuna sahip olduğu açıklandı. Dolby Vision, HDR gibi teknolojileri de desteklediği ifade edildi.

DARBELERE KARŞI 4 KAT DAHA GÜÇLÜ EKRAN CAMI

iPhone 12’de kullanılan ekran merak edilen konulardan bir tanesiydi. Telefonun ekranında özel olarak tasarlanan Ceramic Shield ile birlikte Corning iş birliğiyle geliştirilen çok dayanıklı bir cam mevcut. Yapılan bu cam düşmelere veya darbelere karşı dört kat daha fazla dayanıklılık sağlıyor telefona.

iPhone 12 Tanıtıldı! iPhone 12 Özellikleri Nelerdir?

A14 BIONIC İŞLEMCİ

Etkinlikte tanıtılan ilk iPhone modeli olan iPhone12‘ye Apple’ın geliştirdiği A14 Bionic işlemcisi güç sağlıyor.

İPHONE 12 OYUN PERFORMANSI NASIL?

iPhone 12, oyun severleri memnun edecek bir özelliğe daha sahip. Gayet güçlü bir işlemci olan Apple A14 Bionic, 6 çekirdekli CPU ve 4 çekirdekli GPU özelliğine sahip ve bu nedenle oyun oynarken ortaya koyduğu performansı da çok başarılı.

iPhone 12 Tanıtıldı! iPhone 12 Özellikleri Nelerdir?

iPHONE 12 KAMERA ÖZELLİKLERİ

iPhone 12’nin kamera özellikleri en çok merak edilen özelliklerden biri. iPhone’ların kamera özellikleri bilindiği üzere çok başarılı. Apple, iPhone 12’nin arka tarafında yeni nesil çift kamera kurulumu mevcut. Telefonun yenilenen lens yapısı, iPhone 12’nin görüntü alma kalitesini daha da artıracak. Bir diğer özellik de düşük ışıkta kalite… iPhone 12, düşük ışıkta bile artık daha net fotoğraflar çekebilecek.

İPHONE 12 FİYATI BELLİ OLDU

16 Ekim’de ön siparişe açılacak olan iPhone 12, 23 Ekim’de; 6 Kasım’da ön siparişe açılacak olan iPhone 12 mini ise 13 Kasım’da satışa sunulacak. Yeni iPhone’lar ilk olarak ABD başta olmak üzere 30 ülkede piyasaya çıkacak. iPhone 12 mini’nin fiyatı 699 dolardan başlarken, iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ise 799 dolar olarak duyuruldu.

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here