Pazar, Mayıs 19, 2024

Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?

Artık neredeyse hayatımızın bir parçası olan sosyal medya platformu Instagram, bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Kullanıcı etkileşiminin çok yüksek olduğu platformda takipleşme hızı için de adımlar atıldı.

Instagram, kullanıcı etkileşimlerini yükseltmek için pratik yollar sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de QR kodu özelliği oldu. Kullanıcıların yeni arkadaşlar edinmenin ve takipleşme hızını yükseltmenin yolu olarak QR kodu özelliğini devreye aldı.

Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?
Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?

Peki QR kodu özelliği ne işe yarıyor? Kullanıcılar bu özelliği nasıl kullanacak?

Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram’da yeni bir arkadaş eklemek için bazen istediğiniz arkadaşlarınızı bulmakta zorluk çekebiliyorsunuz. QR kodu burada devreye giriyor işte. QR kodu ile kullanıcı adıyla uğraşmak artık sona eriyor. QR kodu ile daha kolay bir şekilde arkadaş olmak mümkün.

2 sene önce hayatımıza giren QR kodu özelliği kullanıcılar için kolaylık sağladı. Daha pratik bir takipleşme sistemi için hizmete giren QR kod çok sevildi.

DAHA KOLAY ARKADAŞ BULMA ÖZELLİĞİ

Kendi isminizin alınmış olmasından ötürü konulan noktalama işaretleri ve rakamlar profilleri ifade etmeyebiliyor. Durum böyle olduğunda işte devreye bu QR kodu özelliği giriyor.

Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?
Instagram QR Kod Nedir? Ne İşe Yarar?

Çünkü bu kod sayesinde kullanıcı adı bilgileriniz olmadan takipleşmeniz artık mümkün. Ancak öncelikle bir kod oluşturmanız gerekiyor.

Öncelikle, Instagram hesabınıza giriş yaparak kendi profinize tıklayın. Sağ üst köşede olan üç çizgi (Seçenekler) kısmına tıklayın.

Önünüze gelen ekran da “QR Kodu” seçeneğine basın.

Bu kısımdan size ait QR kodunuzu oluşturabilirsiniz. Bu QR kodu size özel ve istediğiniz zaman bu kodu özelleştirmeniz mümkün.

Özelleştirme ayarları da şöyle yapılıyor; sayfanın üst kısmında olan “İfade simgesi, Selfie veya Renk” seçeneğine basın. Buradan da anlaşılacağı gibi 3 farklı seçeneğiniz mevcut. Selfie, Renk, İfade Simgesi. Özelleştirmenizi gerçekleştirdikten sonra QR kodunuzu istediğiniz zaman rahatça kullanabilirsiniz.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız