Perşembe, Temmuz 18, 2024

E-Ticaret ile Peşin Satın | İnternetten Para Kazanın

E-ticaret yani elektronik ticaret, internet sistemleri kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasına denmektedir. İnternetten yapılan ürün satışı, ödemeler ve dağıtım gibi geniş bir sürece sahip olan elektronik ticaret günümüzde en çok tercih edilen pazarlama kanallarındandır. Geleneksel ve fiziki ortamda yapılan satışların mobil ve sanal ortama taşınmasına eticaret denmektedir.

İnternetten satış yapmak isteyen kişiler bir web sitesi açmakta, pazaryerlerinde mağaza oluşturmakta veya sadece sosyal medya üzerinden satış yapmaya çalışmaktadır. Tüm bu yöntemler arasında kendiniz ve firmanız için en doğru yöntemi seçerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Kendi içinde negatif ve pozitif yönleri bulunan bu satış kanalları ile siz de evde ürettiğiniz ürünleri binlerce insana ulaştırabilirsiniz. Peki “e-ticaret yapmak için neye ihtiyacım var, eticarete nasıl başlayabilirim, e-ticarete başlarken bilmem gerekenler neler” diye düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnternetten Satışlara Nasıl Başlarım?

Satacağınız Ürünü Seçin

Hali hazırda bir ürün satıyorsanız ve bu ürünleri internetten satacaksanız bu aşamayı düşünmenize gerek yoktur. Bunun yanında daha ne satmak istediğinize karar vermemiş olabilirsiniz. Ürün seçimi yaparken iki seçeneğiniz mevcuttur. Birincisi kendi el emeğinizle ürettiğiniz ürünleri satmak, ikincisi ise perakendecilerden aldığınız ürünleri pazarlamak. El emeği ile ürettiğiniz ürünleri satacaksanız bu ürünleri uzun vadede de üretmeye devam edeceğinizden eminseniz satışlara başlamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde emeklerinizi boşa harcamış olabilirsiniz.

Perakendecilerden aldığınız ürünleri pazarlayacaksanız, tercih ettiğiniz ürünü en iyi fiyatlar ile kimden satın alabileceğinizi araştırmalı ve en fazla kar edeceğinizi düşündüğünüz ürünleri tercih etmelisiniz.

Şirket Sahibi Olmalısınız (Kolayca Şahıs Şirketi Açabilirsiniz)

İnternetten yaptığınız satışları faturalandırmak için bir şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda vergi vermenizi de sağlayan bu yöntem ile legal satışlar yapabilirsiniz. Kredi ve banka kartları ile ödeme almak için de yine şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer şirket sahibi değilseniz ve satış yapmaya yeni başlıyorsanız kolayca bir “şahıs şirketi” kurabilirsiniz. İşlerinizi büyüttüğünüzde şahıs şirketini, limited şirketine dönüştürebilirsiniz.

Az Da Olsa Bir Sermayeye Sahip Olmalısınız

Fiziki veya sanal mağaza fark etmeksizin belli bir sermayeye sahip olmanız gerekmektedir. Fiziki mağazalara kıyasla sanal mağazalara harcanan ücretler çok daha azdır. Sunucu ücreti, şirket kurulumu, hammadde tedariki için sermayenizi oluşturmalı ve işlere öyle başlamalısınız. Ayrıca lojistik ve dijital pazarlama çalışmalarına da bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Sabırlı Olun ve Çaba Harcayın

Nasıl ki fiziki bir mağazanın gelişmesi için çaba harcıyorsunuz sanal mağazanız için de o şekilde çaba harcayacağınızı bilmelisiniz. Tüm eforunuzu sitenize harcamalı ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmaya çalışmalısınız. İşe ilk başladığınızda elbette satışlarınız çok fazla olmayacaktır. Zaman içinde verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınızı bilerek çalışmalısınız. Reklam ve pazarlama stratejileri ile marka bilinirliğinizi artırmak için çalışmalar yapmanız gerekebilir.

Güvenli ve Kaliteli Bir Sanal Mağaza Kurun

İnternetten satış yapmanın en iyi yöntemi kendinize kaliteli bir sanal mağaza açmaktır. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra ürünlerinizi siteye yükleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Sitenizin güvenli olması, iyi bir site haritasına sahip olması, güzel bir tasarıma sahip olması gibi pek çok detaya dikkat ederek internetten satış sitesi kurabilirsiniz. Herhangi bir yazılım bilgisine sahip değilseniz, yazılım firmalarının ürettiği hazır eticaret paketlerini satın alarak hemen bir sanal mağazaya sahip olabilirsiniz.

Altyapısı iyi olan ve sizlere iyi hizmetler sunan yazılım firmalarını tercih ederek oluşturduğunuz siteden kolay bir şekilde satış yapabilir, müşterilerinize iyi bir hizmet sunabilirsiniz. Peki e ticaret yazılım firmaları neler yapar, eticaret paketleri nedir, e-ticaret paketleri içinde neler barındırır?

Eticaret Yazılım Firmaları Ne Yapmaktadır?

Eticaret yazılım firmaları, internetten ürün veya hizmet satmak isteyen kişilere sanal mağaza oluşturan ve gereken teknik altyapıları sağlayan firmalardır. İnternette bir siteye sahip olmak için gereken sunucu, kodlama, online ödeme sistemleri, sipariş takip modülü gibi pek çok hizmeti sağlayan e-ticaret yazılım firmaları ile herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmadan satış yapmanız mümkündür.

Yazılım şirketleri akıllı eticaret paketleri hazırlamakta ve insanların ihtiyaçlarına uygun web sitelerini tek bir paket halinde pazara sunmaktadır. Pek çok özelliği barındıran bu paketler, küçük veya büyük işletmelere uygun olarak hizmet vermektedir. Peki e-ticaret paketleri nedir?

E-Ticaret Paketi Nedir, Hangi Özellikleri Barındırır?

  1. Yazılım bilgisi olmayan kişiler için özel olarak hazırlanmış sanal mağaza paketleridir. Yazılım firmalarının sunduğu bu paketler kargo entegrasyonu, pazaryeri entegrasyonu, ödeme sistemleri gibi pek çok özelliği barındırmaktadır. Bir e ticaret paketini seçtikten sonra satın alabilir, hazır olarak size sunulan sanal mağazanın panel kısmına ürünlerinizi yükleyerek satış yapabilirsiniz.
  2. Farklı tasarım seçenekleri arasından zevkinize uygun olanı seçerek hayalinizdeki sanal mağazayı oluşturabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu olan altyapıları tercih etmenizi öneririz. Ayrıca paketinizin içinde mobil uyumlu site özelliği olmasına da dikkat etmelisiniz. Günümüzde internetten yapılan satışların en büyük kısmı mobil üzerinden gerçekleşmektedir.
  3. Siteniz hazırlandıktan sonra e-ticaret sürecinizi yönetmeniz için size bir yönetici paneli verilmektedir. Bu yönetici paneli üzerinden sipariş takibi, ürün stoğu, kargolama, kategori düzenlemesi, içerik yönetimi gibi her şeyi kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Farklı farklı özellikleri bulunan paketler arasından ihtiyacınıza uygun olan özellikler hangi pakette bulunuyorsa onu satın alabilirsiniz.
  4. Fazla bir bütçeye sahip değilseniz ilk olarak satın aldığınız en düşük ücretli e-ticaret paketini daha sonra yükseltebilir veya yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Eticaret paketleri girişimcilere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çoğu özelliği içinde olan yazılım sistemleri ile fazla bir şeyle uğraşmadan ve teknik altyapı bilgilerine sahip olmadan sanal mağazaya sahip olmayı mümkün hale getirmektedir.

Tüm bunların yanında sektörde çok fazla yazılım firması bulunmakta ve hepsi farklı özellikleri potansiyel müşterilerine sunmaktadır. Rekabetin oldukça yüksek olduğu yazılım sektöründe seçim yapmak da zor bir hale geliyor diyebiliriz. Çok yüksek fiyatlar ile de çok düşük fiyatlar ile de anlaşmalar yapabileceğiniz pek çok yazılım firması seçeneği bulunmaktadır. Kendiniz için en avantajlı firmayı seçerek başarılı bir süreç yürütmek için yazılım firmanızı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Peki “ülkemizdeki en iyi yazılım hizmeti sunan firmalar hangileridir, en kaliteli yazılım sistemlerini hangi şirket sunmaktadır?”

Ülkemizdeki En İyi E-Ticaret Yazılım Firmaları

Ülkemizde en çok tercih edilen yazılım firmalarını listelediğimiz yazımızda herhangi bir başarı sırası gözetilmemiştir. Herhangi bir sıralama olmaksızın en çok tercih edilen yazılım firmaları şunlardır;

  • Ticimax
  • İdeasoft
  • EticaretYap
  • Tsoft

Listelediğimiz firmaların e-ticaret yazılım fiyatları :

Ticimax E-Ticaret Paket Fiyatları

SoftPlusSpecialSpecial ExtraSpecial Omni
2.499₺4.799₺5.799₺7.299₺9.799₺

İdeasoft E-Ticaret Paket Fiyatları

LiteProEntegreEnterprisePlatinium
2.400₺4.800₺5.700₺7.200₺9.900₺

EticaretYap E-Ticaret Paket Fiyatları

BaşlangıçProfesyonelKurumsal
5.250₺6.750₺10.500₺

Tsoft E-Ticaret Paket Fiyatları

StarterPlusActiveClever
5.000₺6.500₺8.000₺13.000₺

Hangi E-Ticaret Firması Daha Avantajlı

En çok tercih edilen yazılım firmalarının birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları hazır bir şekilde paketleri sunduktan sonra satış sürecinde müşterilerine yeterli desteği veremediği için çeşitli memnuniyetsizliklere sebep olabilmektedir. Bu sebeple bizim size önerimiz daha butik yazılım firmalarını tercih etmenizdir. EticaretYap butik hizmet anlayışı ile müşterilerine en kaliteli altyapıları sunmaktadır. Kişiye özel müşteri temsilcisi sistemi ile sitenizde bir sorun yaşadığınız anda EticaretYap’ı arayabilir, her sorununuzda aynı müşteri temsilcisi ile konuştuğunuz için işlerinizi çok daha kısa sürelerde halledebilirsiniz. En iyi fiyatlar ile EticaretYap’ın akıllı paketlerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı hemen seçebilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli altyapısını sunan EticaretYap, sizlere güvenli ve kaliteli bir sanal mağaza kurduktan sonra ücretsiz eticaret danışmanlığı ile tüm satış sürecinizde sizlere destek olmaya da devam etmektedir. Daha fazla bilgi için iletişim kurabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız