Game Of Thrones’un 70 Karakteri Sizlerle!

1
15776
Game Of Thrones dizi

Hazırlayan: Merve Nazım

Game Of Thrones, son dönemin en popüler dizisi ünvanını taşıyor. Uzun soluklu 8 sezonluk dizi bu sene ne yazık ki sona eriyor. Sona ermesi, dizinin bağımlısı olan izleyicileri şimdiden üzmeye başladı.

-Advertisement-

8 sezonluk dizide birçok karakter yer aldı. Birçok karakter önemli konumlara geldi. Mesela ilk sezonda sinir bozucu küçük bir kız olan Sansa Stark’ın Winterfell’in hükümdarı olması gibi… Bazıları “kötü adam” karakterini çok iyi oynadı ve akıllarda “kötü adam” olarak kaldı. Örneğin; Joffrey Baratheon (Jack Gleeson) gibileri… Bazıları dramatik bir şekilde öldü. Mesela Ned Stark (Sean Bean)… Bazıları ise şaşırtıcı bir şekilde finale kadar gelmeyi başardı. Bazıları ise karakteri sayesinde ününe ün kattı. Yeni şöhretlere yelken açtı. Sizler için uzun uğraşlar sonucu Game Of Thrones dizisinde yer alan 70 karakteri sıraladık.

70.Rickon Stark

Rickon Stark, Eddard Stark ve Catelyn Stark çiftinin üçüncü oğulları ve çocukları arasından en küçüğüdür. Dizide Rickon karakterini Art Parkinson canlandırmıştır.

69.Robin Arryn

Kral Robin Arryn, Arryn Hanesin’nden, Dağ ve Vadi Kralıdır. Karakteri Lino Facioli canlandırmaktadır.

68.Renly Baratheon

Renly Baratheon, Steffon Baratheon ve Cassan Estermont çiftinin en küçük çocuklarıdır. Kardeşi Robert Baratheon’un ölümü ile başlayan süreçte Demir Taht üzerinde hak iddia etmiştir. Canlandıran Gethin Anthony’dir.

67. Leaf

Dizinin efsanevi orman çocuklarından biri Leaf. Bir diğer deyişle White Walkers yaratan karakter.Dizide karakteri Kae Alexander oynamaktadır.

66.Tommen Baratheon

Kral Tommen Baratheon, krallıkta Kral Robert Baratheon ve Kraliçe Cercei Lannister’ın en genç çocuğu olarak bilinmektedir. Gerçekte Cersei’nin diğer çocukları gibi Tommen’ın da gerçek babası Cersei’nin kardeşi Jaime Lannister’dır. Karakteri Dean-Charles Chapman canlandırmaktadır.

65. Lysa Arryn

Lysa Tully, Tully Hanesi’nin bir üyesidir. Jon Arryn’in karısıdır. Kocasının ölümünden bu yana, Vadi’nin vekil leydisiydi. Robin Arryn’in annesi. Kate Dickie tarafından canlandırılmaktadır.

64. Benjen Stark

Benjey Stark, Lord Eddard Stark’ın en küçük kardeşi ve Gece Nöbetçilerinin Baş Muhafızıdır. Joseph Mawle karaktere can vermiştir.

63.Syrio Forel

Syrio Forel, Braavos’lu bir kiralık katil, eskrim ustası ve biçimlendiricisi. Arya Stark’ın kılıç ustası. Dizide Miltos Yeromelou tarafından canlandırıldı.

62. Jeor Mormont

Lord Kumandan Jeor Mormont ki Yaşlı Ayı olarak da bilinir. Gece Gözcüleri’nin 997.Lord Kumandanı’dır. Mormont Hanesi’nin başı ve Ayı Adası’nın lorduydu. Daha sonra oğlu Jorah Mormont lehine lordluktan feragat etti ve Gece Gözcüleri’ne katıldı. Karakter dizide Jeor, James Cosmo tarafından canlandırılıyor.

61. Roose Bolton

Roose Bolton, Bolton Hanesi’nin başı ve Dehşet Kalesinin Lordudur. Ne kadar nazik bir tavır takınsa da soğuk, kurnaz ve zulmetmeye eğilimli birisidir. Canlandıran Michael McElhatton’dır.

60. Ellaria Sand

Ellaria Kum, Oberyn Martell’in sevgili metresi ve “Kum Yılanları” diye adlandırılan Oberyn’in piç kızlarının en küçük dördünün annesidir. Indira Varma karaktere hayat vermektedir.

59. Grand Maester Pycell

Pycelle Hisar‘ın Büyük Üstat’ıdır ve Kral Toprakları’nda Küçük Konsey’e 40 yıldır hizmet vermektedir. Dizide Julian Glover tarafından canlandırılmaktadır.

58.Three-Eyed Raven

Üç Gözlü Kuzgun, Bran Stark’a annesinin kendisine Brynden ismini verdiğini ve babasının bir lord olduğunu anlatır. Bir zamanlar gece bekçilerinin adamıydı ve Brynden Nehir de Gece Nöbetçileri’nin Lord Kumandanıydı. Canlandıran Max von Sydow.

57. Gilly

Gilly, Yabanıl bir kızdır. Craster’ın kızı ve karısıdır. Ayrıca Craster’dan olma bir oğlu vardır. Canlandıran Hannah Murray.

56. Daario Naharis

Daario Naharis, Fırtına Kargaları adlı paralı asker grubunun başıdır. Tyrosh’ludur. Daario grubun diğer iki komutanını öldürerek grubun başına geçmiştir. Karakteri Michael Huisman canlandırmaktadır.

55. Shae

Shae, kamp takipçisi olan genç bir kadındı ve Tyrion Lannister’ın hizmetine girmiştir. Karakteri Türk asıllı Sibel Kekilli Canlandırmaktadır.

54. Grey Worm

Gri Solucan, Daenerys Targaryen tarafından satın alınan ve ona bağlı bir Lekesizdir. Lekesizler’in komutanı ve Daenerys’in en güvendiği danışmanlarındandır. Jacob Anderson karakteri canlandırmaktadır.

53. Talisa Maegyr

Savaş alanlarında insanları tedavi eden insan. Soyludur, ama kendisini insanlara yardım etmeye adamıştır. Tam adı Talisa Maegyr. Charlie Chaplin’in torunu Oona Chaplin tarafından canlandırılmaktadır.

52. Shireen Baratheon

Shireen Baratheon, Stannis Baratheon’un kızı ve tek çocuğudur. Annesi Leydi Selyse Florent’tir. Kerry Ingram tarafından canlandırılmaktadır.

51. Viserys Targaryen

Viserys Targaryen, deli kral II.Aerys Targaryen’ın oğludur. Kendisi Robert’ın isyanı sırasında kaçırılıp kız kardeşi Daenerys Targaryen ile Pentos’a yerleştirilmiştir. Dizide Harry Lloyd tarafından canlandırılmıştır.

50. Maester Luwin

Üstat Luwin Kışyarı’nda Stark Hanesi hizmetinde bir üstattır. Catelyn Stark’ın bütün çocuklarına ebelik etmiştir. Donald Sumpter tarafından canlandırılmıştır.

49. Thoros of Myr

Myrli Thoros, R’hllor’un kırmızı rahibi ve Kral Toprakları sarayının tanınmış yüzlerinden biridir. Daha sonra Sancaksız Kardeşlik grubuna katılmıştır. Paul Kaye tarafından canlandırılmıştır.

48. Mance Rayder

Mance Rayder, yeminlerini bozmadan ve görevini terk etmeden önce bir zamanlar Gece Gözcüleri’nin adamıydı. Mance, Yabanıllar arasında çok etkili bir hale gelmiş ve Sur’un Ötesindeki Kral olarak bilinmiştir. Karaktere Ciarán Hinds hayat vermiştir.

47. Podrick Payne

Podrick Payne, sıklıkla ”Pod” diye çağırılır, Tyrion Lannister’ın yaveridir. Payne Hanesi’ne ait bir koldan gelmektedir. Daniel Portman tarafından canlandırılmaktadır

46. Euron Greyjoy

Euron Greyjoy ya da bilinen adıyla Kargagöz, Greyjoy Hanesi’nin bir üyesi ve Lord Balon Greyjoy’un en büyük erkek kardeşidir. Euron Sukunet isimli geminin kaptanıdır, tayfanın tamamının dili kesildiği için gemide ses çıkmaz. Euron’un kişisel arması gri zemin üzerine iki karga tarafından desteklenen siyah bir demir tacın altındaki kırmızı gözdür. Dizide Pilou Asbæk tarafından canlandırılır.

45. Jaqen H’ghar

Jaqen H’ghar, Braavos’un yüzsüz adamlarından bir kimlik değiştiricidir. Topluluğunun en seçkin grubunun bir üyesi olan ve hedeflerine ulaşmak için büyülü yeteneklerini kullanan suikastçıdır. Arya Stark ile Sur yolunda tanışır. Tom Wlaschiha karaktere hayat verir.

44. Missandei

Missandei, eski bir köle ve Daenerys Targaryen’ın hizmetkarıdır. Naathlıdır. Üç erkek kardeşi Lekesizler’dendir ancak biri egzersiz sırasında öldürülür. Geriye yalnızca Marselen ve Mossador kalmıştır. Karaktere Nathalie Emmanuel hayat verir.

43. Ygritte

Ygritte, bir Yabanıl ve mızrak karısıdır. Jon Snow’ın sevgilisi olmuştur.Dizide karaktere Rose Leslie hayat vermiştir.

42. Walder Frey

Lord Walder Frey, İkizler’in Lordu Frey Hanesi’nin başıdır. Doksan yaşında olmasına ve sakat olmasına rağmen hala hanesi için çalışan aktif biridir. Walder hayatına birçok kadın girmesi ve birçok çocuğu olmasıyla ünlüdür. Sekiz kez evlenmiştir, meşru doğumlu yüzün üzerinde torunu vardır. David Bradley Walder’a hayat vermiştir.

41.Gendry Baratheon

Gendry üçüncü sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak birinci ve ikinci sezonda görülür. Yetenekli bir demirci ve Kral Robert Baratheon’ın herkesten gizli oğludur. Arya Stark ile son sezonda ilişki yaşarlar. Joe Dempsie karaktere hayat vermektedir.

40.Hot Pie

Hot Pie, yetimdir ve Kral Toprakların’ndan bir fırıncının yardımcısıdır. Yoren tarafından Sur’a gönderilmek için Arya Stark ile toplanılmıştır. Şişman ve saman rengi saçları olan bir çocuktur. Dizide Ben Hawkey tarafından canlandırılmaktadır.

39. Robert Baratheon

Rober Baratheon, Baratheon Hanesi’nin başı. Taht Savaşı’nı kazandıktan sonra Yedi Krallığın Kralı olarak taç giymiştir. Robert, Lyanna Stark’la birlikte olabilmek için, Lyanna’nın kardeşi ve kendisinin de arkadaşı olan Eddard Stark’ın yardımıyla savaşa girmiştir. Lyanna’nın ölümü üzerine, Robert, Cersei Lannister’la politik dengeyi korumak adına evlenmiştir. Canlandıran Mark Addy olmuştur.

38. Barristan Selmy

Sör Barristan Selmy ya da bilinen adıyla Cesur Barristan, Selmy Hanesi’den bir şövalyedir ve Kral Robert Baratheon’un saltanatında Kral Muhafızları Lordu Kumandanı’dır. Yedi Krallığın en iyi şövalyeleri olarak kabul edilen Kral Muhafızları arasında ünlü bir kahraman olarak kabul edilir. Canlandıran Ian McElhinney.

37. Yara Greyjoy

Yara Greyjoy, Greyjoy Hanesi’nin bir üyesi ve Balon Greyjoy ile eşi Leydi Alannys Harlaw’ın kızı Theon Greyjoy’un kız kardeşidir. Karakteri canlandıran Gemma Whelan.

36. Margaery Tyrell

Margaery Tyrell, Lord Mace Tyrell ve karısı Leydi Alerie’nin tek kızlarıdır. Dizide Natalie Dormer tarafından canlandırılmaktadır.

35. Samwell Tarly

Samwell Tarly, Lord Randyll Tarly ve karısı Melessa Florent’in en büyük oğullarıdır. Çoğunlukla ‘’Sam’’ diye hitap ederler. Dizide Jonh Bradley tarafından canlandırılmaktadır.

34. Osha

Osha, özgür insanlardan, Kışyarı tutsağı ve daha sonra Stark Hanesi hizmetlilerinden biridir. Dizide Natalia Tena tarafından canlandırılmıştır.

33. Ramsay Bolton

Ramsay Bolton, Roose Bolton’un sonradan meşrulaştırdığı gayrimeşru çocuğudur. Ramsay, soysuz doğumundan dolayı çok kırgındı ama kendini hep gerçek bir Bolton olarak görmüştür. Ramsay’in kendisini sadık bir şekilde takip eden ve kendisinin iyiliğini isteyen silahlı bir grubu vardır. Onlara Gayrimeşru Çocuklar denilmektedir. Ramsay’in kendi atının adı Snow’dur. Karakteri Iwan Rheon canlandırmıştır.

32. Night King

İlk insan ırkından olan Gecenin Kralı, ormanın çocukları tarafından kaçırılıp göğsüne Dragonglass saplanarak Akgezen’e dönüştürülür. Ormanın Çocukları aslında Westeros istilaya uğradığında kendilerini korumak için bunu yapmışlar. Dizide akgezenleri canlandıranlar Richard Brake ve Vladimír Furdík’tir.

31. Beric Dondarrion

Lord Beric Dondarrion, veya sancağındaki arma nedeniyle Yıldırım Lordu, Kara Liman Lordu ve Dondarrion Hanesi’nin başıdır. Karakteri Richard Dormer canlandırmaktadır.

30. Bran Stark

Brandon Stark, çoğunlukla Bran… Eddard ve Catelyn’in ikinci oğludur. Hayatı, kendisini felce uğratan olaydan sonra geri dönüşsüz olarak değişti ve hareket etmesine yardımcı olması için hizmetçi Hodor’a bağımlı kaldı. Genellikle ”Yaz” adındaki ulu kurdu ve kâhince rüyalarıyla birlikte kalıyor. Dizide Isaac Hempstead Wright tarafından canlandırılmaktadır.

29. Theon Greyjoy

Theon Greyjoy, Greyjoy Hanesi’nin bir üyesi, Demir Adaların Lordu Balon Greyjoy’un yaşayan tek oğlu ve varisidir. Greyjoy İsyanı’nın sonunda Lord Eddard Stark tarafından yaveri ve muhafızı olması için Kışyarı’na götürülür. Karakteri Alfie Allen canlandırmaktadır.

28. The High Sparrow

Yüce Sparrow, 7 Tanrı’nın günümüzdeki Yüce Septonu’dur. Gerçek ismi bilinmemektedir çünkü Yüce Septonlar göreve seçildikleri zaman gerçek isimlerini arkalarında bırakırlar. Jonathan Pryce canlandırmaktaır.

27. The Mountain

Sör Gregor Clegane, Clegane Kalesi’nin şövalyesi, Clegane Hanesi’nin başı, topraklı şövalye ve Casterly Kayası’nın Lannister Hanesi’ne bağlı bir sancaktardır. Gregor, mantık dışı bir şekilde iridir ve bundan dolayı sıkça Dağ olarak anılır. Karakteri Hafþór Júlíus Björnsson canlandırıyor.

26. Khal Drogo

Khal Drogo, korkunç Dothraki göçebelerinin güçlü bir khalıdır. Daenerys Targaryen ile evlenir ve ona olan aşkı her geçen gün büyür ve sonunda onun hatrı için Westeros’u işgal edeceğine yemin eder fakat bunu gerçekleştiremeden ölür. Karakteri Jason Momoa canlandırır.

25. Jon Snow

Jon Snow, Lord Eddard Stark’ın piç oğludur. Annesinin kimliği ise tam bir spekülasyon kaynağıdır. Babasının ve yarı-kardeşlerinin yanında yetiştirilen Jon yetişkin bir adam olmaya yaklaştığı zaman Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Çoğunlukla yanında kendi albino ulukurdu Hayalet yer alır. Taht Oyunları serisi başladığında, Jon on dört yaşındadır. Jon Snow karakteri serinin en önemli karakterlerinden biridir. Dizide Jon Snow karakterini İngiliz aktör Kit Harington canlandırmaktadır.

24. Stannis Baratheon

Stannis Baratheon, Robert Baratheon’nun ortanca kardeşidir.Donanma Başı ve Ejderha Kayası Lordu olarak ağabeyinin Küçük Konseyi’nde görev yaptı. Ağabeyi Robert’ın ölümünün ardından taht iddiasında destek almasının zor olduğunu bilmesine rağmen Westeros’un Gerçek Kral’ı olduğunu ilan etti. Stephen Dillane canlandırmıştır.

23. Hodor

Hodor, Kışyarı’na hizmet veren bir seyis yamağıdır. Gerçek adı Walder’dır. Kristian Nairn canlandırmıştır.

22.Tywin Lannister

Tywin Lannister, Westeros’ta ki en güçlü lordlardan biridir. Jaime, Cersei, Tyrion Lannister’ın babasıdır. Eşi Joanna Lannister Tyrion’un doğumunda kaybetmiştir. İkiz çoçukları Cersei ve Jaime’yi son derece sevmesine rağmen küçük oğlu Tyrion’u hor görür ve küçümser. Eşinin ölümünden Tyrion’u sorumlu tutmaktadır. Karakteri Charles Dance canlandırmaktadır.

21. Tormund Giantsbane

Tormund, bilinen adıyla Tormund Devfelaketi veya Tormund Yıldırımyumruk… Ünlü bir yabanıl akıncısıdır. Toregg, Toewyrd, Dormund, Dryn adında dört oğlu ve Munda adında bir kızı vardır. Kristofer Hivju canlandırıyor.

20. Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen, Daenerys Fırtınadadoğan ya da kısaca Dany olarak da bilinir. Targaryen Hanesi’nin yaşayan son üyesidir. İngiliz aktris Emilia Clarke tarafından canlandırılmaktadır.

19. Olenna Tyrell

Olene Tyrell, Luther Tyrell ve Elyn Norridge ‘nin kızıdır. Sör Leo Blackbar ile evlidir. Maergry Tyrell’in büyükannesidir. Dianna Rigg canlandırmaktadır.

18. Jorah Mormont

Ser Jorah Mormont sürgün edilmiş bir şövalye, Mormont Hanesi’nin eski lideri ve Ayı Adalarının eski lordudur. Batıdiyardan köle ticareti yapmaktan suçlu bulunması sebebiyle Özgür Şehirlere paralı asker olmak üzere kaçtı. Nihayetinde Targaryenlerin hizmetine girdi ve Daenerys Targaryen’in en güvendiği danışmanı oldu. Iain Glen canlandırmakta.

17. Davos Seaworth

Davos Seaworth, Yağmur Ormanı Lordu, Dar Deniz Amirali, genellikle Soğan Şövalyesi diye çağrılır, önceden bir kaçakçıydı fakat Robert İsyanı’ndan sonra arazi sahibi bir şövalye olup, Staniss Baratheon’un en sevdiği adamlarından biri haline gelir. Eski kaçakçı gemisi Kara Betha’ya kaptanlık yapar. Çoğu Stannis’in hizmetinde olan yedi oğlu vardır. Davos’un Gazap Burnu’ndaki topraklarını karısı idare etmektedir. Hanedan arması soğan amblemli yelkenleri olan siyah gemidir. Liam Cunningham canlandırmaktadır.

16. Melisandre

Rhllor Rahibesi. Asshai’den geldi ve onun Azor Ahai’nin yeniden doğmuş hali olduğuna inanarak Stannis Baratheon’un arkadaş çevresine girip güvendiği danışmanlarından biri oldu. Karakteri Hollandalı oyuncu Carice van Houten canlandırıyor.

15. Oberyn

Prens Oberyn Nymeros Martel, Doran Matell’in küçük erkek kardeşi. Kızı Yılan olarak da bilinir. Kum Yılanları denilen, en küçük dört tanesi metresi Ellaria Kum’dan olmak üzere sekiz tane gayrimeşru kızı vardır. Bazı söylentilere göre biseksüeldir. Pedro Pascal canlandırmıştır.

14. Eddard “Ned” Stark

Daha bilinen ismiyle ”Ned”, Stark Hanesi’nin başı, Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı’dır. Demi Taht’ı kazanması için yardım ettiği ve birlikte baş kaldırdığı, en sonunda Ned’i El’i olarak isimlendirdiği Kral Robert Baratheon ile arkadaştır. Dizide, Sean Bean tarafından canlandırılmıştır.

13. Varys

Örümcek olarak bilinen Lord Varys, Küçük Konsey’in gizemli bir üyesidir. Yedi Krallığın Demir Tahtı için görev yapan, Muhbir Başı ya da örümcek efendi adıyla bilinir. Dizide, Conleth Hill tarafından canlandırılmıştır.

12. Bronn

Bronn, oldukça yetenekli ve kurnaz bir paralı askerdir.

11. Robb Stark

Kral Robb stark, Eddard stark ve Catelyn Stark’ın en büyük oğulları ve Kışyarı’nın varisiydi. Babasının ihanetten dolayı hapse atılmasına karşılık sancak beylerini toplayıp babasını kurtarmak için güneye yürümüş ve Nehir Lordları da onu desteklemiştir. Babasının idamından sonra lordları tarafından kral ilan edilmiş, Kuzeydeki Kral olarak anılmaya başlanmıştır. Takipçileri ve düşmanları tarafından Genç Kurt diye adlandırılmıştır. İskoç aktör Richard Madden tarafından canlandırılmıştır.

10. Brienne of Tarth

Tarth Bakiresi, bazen Brienne Güzellik denilerek alaya alınır. Lord Selwyn Tarth’ın tek çocuğu ve Akşamgüneşi Kalesi varisi. Gwendoline Christie karaktere hayat veriyor.

9. Petyr “Littlefinger” Baelish

Lord Petyr Baelish, Serçeparmak olarak da bilinir, Kralın Küçük Konsey’inde Hazine Başı’dır.Petyr ailesinin hane arması yerine kendi arması olarak bir alaycı kuş takar. Dizide karakter Aidan Gillen tarafından canlandırılmıştır.

8. Sansa Stark

Sansa Stark, Stark Hanesi’nin bir üyesi, Lord Eddard ile Leydi Cateyln’nin en büyük kızıdır. Rob, Bran, Rickon adında üç erkek, Arya adından bir kız kardeşi ve Jon adında bir üvey kardeşi vardır. Dizide Sophie Turner tarafından canlandırılmaktadır.

7. Arya Stark

Arya stark, Lord Eddard ile Leydi Cateyln’nin üçüncü çocuğu ve ikinci kızıdır
Robb, Bran ve Rickon adında üç erkek kardeşi, Jon Snow adında üvey ağabeyi, Sansa adında bir ablası vardır. Karakteri Maisie Williams canlandırıyor.

6. Sandor “The Hound” Clegane

Hanenin yürürlükteki yöneticisi Sör Gregor Clegane’in küçük kardeşidir. Barbar doğası, efendilerine sorgusuz itaati ve ailesinin armasının üstünde bulunan üç köpekten dolayı Tazı lakabını almıştır. Rory McCann tarafından canlandırılmıştır.

5. Joffrey Baratheon

Kral Robert Baratheon ve Kraliçe Cersei Lannister’ın en büyük çocuğudur ve tahtın varisidir. Gerçek babası kraliçenin erkek kardeşi olan Jaime Lannister’dır. Dizinin başlangıcında Joffrey Baratheon 12 yaşındadır. Baratheon Hanesi’nden Demir Taht’ta oturan 2.kişidir. Dizide Jack Gleeson tarafından canlandırılmaktadır.

4. Catelyn Stark

Lord Eddard Stark’ın karısı, Kışyarı leydisi. Robb, Sansa, Arya, bran ve Rickon Stark’ın annesi. Tully Hanesi’nin bir üyesi olarak Nehirova’da doğmuştur. Lord Hoster Tully ve Leydi Minisa Whent’in kızı, Edmure Tully ve Lysa Tully’nin kız kardeşidir. 

3. Jaime Lannister

Bilinen adıyla Kral Katili, Lannister Hanesi’nden Lord Tywin Lannister ve Lady Joanna Lannister’ın ilk oğulları ve ikinci çocuklarıdır. On beş yaşında, Deli Kral Aerys Targaryen’in Kral Muhafızı olarak seçilerek tarihteki en genç prestijli kral koruması olmuştur. Robert’ın İsyanı’nın sonlarına yakın ihanet edip Kral Aerys’i öldürürken aşağılayıcı “Kral Katili” lakabını kazanır. Hayatının çoğunda, kız kardeşi Cersei Lannister ile gizli bir ensest ilişki yaşamıştır. Bütün diyarın Cersei’nin kocası, Kral Robert’ın çocukları olduğuna inandığı üç çocuğu vardır: Joffrey Myrcella ve Tommen. Danimarkalı aktör Nikolaj Coster-Walda tarafından canlandırılmaktadır.

2. Tyrion Lannister

Tywin Lannister ve Lady Joanna Lannister’ın üçüncü ve en genç çocuklarıdır. Cüce olduğu için Küçük Şeytan olarak adlandırılır. Dizinin önemli karakterlerinden biri olan Tyrion Lannister’ı Peter Dinklage canlandırıyor.

1. Cersei Lannister


Tywin Lannister ve Lady Joanna Lannister’ın en büyük çocuğu, Jaime Lannister’ın ikiz kardeşi, Robert Baratheon’un eski eşi, Yedi Krallık’ın kraliçesi, Joffrey, Myrcella ve Tommen’un annesi. İngiliz aktris Lena Headey tarafından canlandırılmaktadır.

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here