Pazar, Mayıs 19, 2024

Google’dan Yeni Tiktok – Reels Özelliği Geliyor!

Milyonlarca üyesi olan ve dünyanın en popüler video uygulaması olan Tiktok adından söz ettirmeye devam ediyor. Son dönemlerde Tiktok fenomenlerinin kazandığı paralarla adından söz ettiren uygulama için Google bir adım atıyor.

Google’dan Yeni Tiktok – Reels Özelliği Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, arama sonuçlarında Tiktok benzeri kısa videoları hizmete açacak. Şu an deneme sürecinde olan bu özelliğin görüntüleri sızmaya başladı.

Google’dan Yeni Tiktok - Reels Özelliği Geliyor!
Google’dan Yeni Tiktok – Reels Özelliği Geliyor!

Pandemi sebebiyle artan Google kullanımı sonrası yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Google arama sonuçlarında artık Tiktok benzeri kısa videolar görünecek.

2020 senesinde mobil için denenen bu kısa video özelliği artık masaüstü için de gelecek. Google, kısa videolar bölümüne Tiktok, Instagram Reels, Youtube Shorts gibi bilinen dünyaca ünlü platformlara eşit bir şekilde davranacak.

TWİTTER KULLANCISI DURUMU FARK ETTİ

Böyle olduğundan dolayı videolar kısmında Youtube Shorts videoları da görünebilecek. Bu sızıntıyı ilk olarak Broide Clarck adlı Twitter kullanıcısı fark etti ve bunu attığı bir tweet de belirtti.

Yaptığı yemek tarifi aramasında Google’da Youtube Shorts, Instagram Reels ve Tiktok videoları eşit bir şekilde videolar kısmına görülüyor.

Google bu tarz yeni denemeler yapsa da bunların bazıları elbette aktif olmuyor. Fakat trend olan video izleme kültürünü Google arama bünyesine eklemek isteyecektir.

Kısa videolar denince akla ilk platformlardan biri olan Vine gelmesine rağmen bu işin aslı Tiktok’tan çıkmıştır. Youtube Shorts ve Reels ise bu trendin devamı niteliğinde ortaya çıktı.

Google’dan Yeni Tiktok – Reels Özelliği Geliyor!

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız