Perşembe, Mayıs 23, 2024

Kahve Falına Nasıl Bakılır? | Tüm Detaylarıyla Kahve Falı Bakmak

Kahve falı nasıl bakılır sorusu ülkemizde yaşayan pek çok kişinin en az bir kere Google’da arattığı konulardandır. Fala inanma falsız da kalma sözünün meşhur olduğu bir ülkede, kahve falı bakma konusunun bir kültür olduğunu düşünüyorum. Geleceği veya geçmişi yorumlayarak falın hayatımıza yön vermesinden çok, kahve falı muhabbetini sevdiğimiz de bir gerçek bence.

Pek çoğumuzun günde en az bir fincan tükettiği Türk kahvesinin fal hikayesi Osmanlı Dönemi’ne kadar dayanıyor. Osmanlı’da saray kadınları kahve saatlerinde sohbet ederken kahvenin fincanda oluşturduğu şekillerinin benzediği hayvanlar ile ilgili yorumlar yapıyormuş. Osmanlıda oluşan bu sohbet kültürü günümüze kadar gelerek kahvenin oluşturduğu şekillere anlam yüklenerek hayat akışımızın yorumlanması ile devam ediyor.

Siz de evde fal bakma teknikleri, kahve falı bakma tüyoları, kahve falı nasıl bakılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Arkadaş ortamlarınızda muhabbetinize fal bakarak ufak bir eğlence ekleyebilirsiniz.

Adım Adım Fal Bakma

Kahve Falına Nasıl Bakılır? | Tüm Detaylarıyla Kahve Falı Bakmak

Fal bakmanın ilk adımı iyi bir Türk kahvesi pişirmektir. Cezveye koyulan kahve miktarı, şeker, pişirme gibi pek çok detay kahve falınızı etkilemektedir. Fal bakmak için kahve yaparken fincan başına düşen kahve miktarını biraz artırmalısınız. Normalde koyduğunuz ölçüden yarım kaşık fazla kahve koyarak kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kahveyi sade içiyor bile olsanız kahvenin içine biraz şeker eklemeniz kahve falına bakarken oluşacak desenlerin daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Kahvenizi kısık ateşte yavaş yavaş pişirerek köpüklü ve güzel bir Türk kahvesi yapabilirsiniz.

Fal Nasıl Kapatılır?

Kahve Falına Nasıl Bakılır? | Tüm Detaylarıyla Kahve Falı Bakmak

Kahve falı kapatılırken içtiğiniz kahvenin sulu olan bir kısmını bırakmanız gerekmektedir. Aksi takdirde telveniz az olduğu için beklediğiniz gibi şekiller oluşmaz. Fincanın altında biraz sulu kahve telvesi bıraktıktan sonra falınızı kapatabilirsiniz.

Kahve falını kapatırken fincanınızın üzerine fincanın tabağını koyduktan sonra kendinize doğru çevirmeli ve saat yönünün tersine üç kere yuvarlak çizmelisiniz. Kahvenizi kapatırken içinizden bir dilek tutabilirsiniz.

Falınızı kapattıktan sonra kahvenizin hızla soğuması için fincanın üzerine yüzüğünüz varsa koyabilirsiniz. Yüzük veya kolye gibi takılar metal olmaları sebebiyle kahvenin daha hızlı soğumasını sağlamaktadır.

Kahve Falını Açmak

Kahve fincanınızın soğuduğundan emin olduktan sonra falınızı açabilirsiniz. Açılırken zorluk yaşanan fincanlara padişah falı denmektedir. Kahve fincanınız zor açılıyorsa dileğiniz gerçekleşecek demektir.

Fincanınızdaki desenleri saat yönüne doğru bakarak yorumlamalısınız. Fincandaki desenleri yorumlarken odaklanmalı ve içinizden geçen hikayeleri karşınızdaki kişiye aktarmalısınız. Telvenin oluşturduğu desenlerde gördüğünüz hayvanları, harfleri veya şekilleri yorumlayabilirsiniz. İsterseniz kahve falında gördüğünüz şekillerin anlamını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kahve Falını Yorumlarken

Fincanı açtığınıza fincanın tabanında çok fazla telve kaldıysa bunun anlamı fal sahibinin stresli durumlar içinde olduğu anlamına gelmektedir. Fincanın dibinde az bir telve kaldıysa fal sahibinin huzurlu olduğu anlamına gelmektedir.

Görülen şekiller fincanın ağız kısmına yakınsa yorumlanan şekillerin hayata yansımasının daha etkili olacağına inanılmaktadır. Fal bakan kişinin 6. hisleri kuvvetli ise falın gerçekleşme ihtimalinin artacağına da inanılmaktadır.

Kahve Falında Görülen Hayvan Şekilleri

Kahve Falına Nasıl Bakılır? | Tüm Detaylarıyla Kahve Falı Bakmak

Kahve Falında Horoz Görmek

Falda horoz görmek fal sahibi için hayırlara yorulur. Ferah ve aydınlık günlerin yaşanacağı manasına gelmektedir. Stresli ve zor günlerin atlatılarak borçların kapanacağı ileri sürülür.

Kahve Falında Deniz Atı Görmek

Falda deniz atı görmek fal sahibinin özellikle iş hayatında iyi mevkilere geleceği, çeşitli fırsatlarla karşılaşacağı ve bu fırsatları iyi değerlendirerek maddi kazanç sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Kahve Falında Tavşan Görmek

Fal sahibinin çevresinde sinsi insanlar olduğu ve bu kişilerin dedikodularına maruz kaldığı anlamına gelmektedir. Etrafındaki insanlara karşı dikkatli olunması ve özel hayatlarını pek fazla ifşa etmemeleri tavsiye edilir.

Kahve Falında Tavus Kuşu Görmek

Kahve falında görülen tavus kuşunun anlamı çok güzeldir. Fal sahibinin maddi anlamda iyi bir yere geleceği, mutlu ve huzurlu bir yuva kuracağı anlamına gelmektedir.

Kahve Falında Fil Görmek

Kahve falında fil görülen kişinin hayatına bazı insanların fazla müdahale ettiği anlamı çıkarılır. Bunun yanında fil bereket ve huzur anlamına da gelmektedir.

Kahve Falında Kaplumbağa Görmek

Falda kaplumbağanın anlamı iyi bir haber alınacağıdır. Fal sahibinin aklından geçen ve istedi bir işin gerçekleşeceği de ön görülür. Alınacak müjdeli haber bir çocuk haberi de olabilir.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız