Leo Buscaglia: Ruhuna Dokunan İnsanı Bul

0
1936
amelie

Sevgi… İnsanın içini huzur ve mutlulukla dolduran değer. Hayatı sevmesine yardımcı olan şey. Sevgi…

Sevgi sadece karşımızdaki insana duyduğumuz hisler değildir. İnsan hayattaki birçok varlığa sevgi besleyebilir, beslemeli de! Sevgi kendinizi yalnız hissetmemenizi sağlayacak en önemli duygudur bence. İnsan öncelikle kendini sonrasında hayatı, doğayı, hayvanı, kuşu, ağacı sevmeli ve tabii ki sevilmeli.

Leo Buscaglia: Ruhuna Dokunan İnsanı Bul

“Ruhuna dokunan insanı bul. Konuştuğunda gözleri gülen ve seni olduğun gibi seven.” demiş Leo Buscaglia. Hayatin ne zaman seni bu güzel insanla karşılaştıracağı bilinmez; belki yağmurlu bi günde ağacın altında, belki güneşli bi günde sahilde, belki de karlı bi günde yolda. Bu ne zaman ve ne şekilde olacak bilinmez ama elbet karşılaştıracağı büyük bi gerçek.

-Advertisement-
Leo Buscaglia: Ruhuna Dokunan İnsanı Bul
Leo Buscaglia

Gelelim aşka! AşkTanımsız bi duygu. İnsanın içinde bilmediği bir heyecan uyandıran, istemsizce tebessüm ettiren, yüreği mutluluk ve sevgiyle dolduran inanılmaz bir his.

“Neyi seversen o olursun. Sevgi simyadır. Hiçbir şey sevgi kadar dönüştürücü değildir. Seni daha yükseklere, doruklara çıkarabilecek bir şeyi sev. Senin ötende bir şeyi sev.” demiş Osho. Sevmekten, bağlanmaktan korkmayın. Değişmekten, dönüşmekten korkmayın. Sevginiz sonsuz olsun, sevginizi doruklarda yaşayın. Ayaklarınızı yerden kesecek bir şeyi sevin, ve mutlu olun her daim mutlu olun.

Ne mutlu içinde her daim sevgiyi barındıranlara, ne olursa olsun sevmekten vazgeçmeyenlere daima sevenlere ne mutlu.

-Advertisement-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here