Karşınızda gelincik ve leylakları, zeytin ve narenciye ağaçlarını Akdeniz doğasına uyarlayan İspanyol ressam Luis Romero!

Gelincik ve zeytin ağaçları
Narenciye, begonvil ve ortancalar

Luis Romero, 1954 yılında İspanya’nın Ronda-Malaga kentinde doğdu. Küçük yaşta merak sardığı yağlıboya resimde ve tasarımda zamanla ünlü bir ressam olmayı başardı. Özellikle farklı çizimiyle manzara ve süslü sokaklarda ev resimleri yaptı.

Luis Romero

Luis Romero, tiyatro ve sinema afişleri yaparak beğeni kazandı. Kitap resimleri, tiyatro sahne tasarımları yaptı.

Sanat atölyelerinde, boyama tekniği üzerine dersler verdi.

Avluda gölgelik alan yaratan üzüm salkımları

Luis Romero’nun resimlerinde figürler yok denecek kadar azdır. Genellikle evler, kilise ve doğa yer alır tablolarında. Resimlerinde hep aynı temayı ve renkleri (mavi, mor) kullanır. Aynı yeri ya da aynı evi değişik ışıkta defalarca resmetmiştir.

Hem kişisel hem de kurumsal olarak binlerce resme sahip olan Ronda, sayısız resim galerisi açtı. Bugüne kadar pek çok ödül alan ressam, sadece ülkesinde değil, başka ülkelerde de oldukça tanınan bir isim olmayı başardı. Bir çok resim yarışmalarında sayısız ödüllerin sahibi olan Luis, ilk ödülünü Malaga’da aldı.

İngiltere, İsviçre, Paris ve New York’ta eserlerini sergiledi. Lafı fazla uzatmadan sizleri bu enfes resimlerle baş başa bırakıyorum.

Farklı çeşme formları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here