Salı, Ağustos 16, 2022

Netflix Dizilerinin En’leri | Yeni Diziye Başlamak İsteyenlere Öneriler

Netflix ve türevi platformlar ile dizi-film izleme alışkanlıklarımız neredeyse tamamen internete kaymış durumda. Kolay kullanımları, kaliteli içerikleri ve yeni nesil fikirleri ile internette bulunan bu platformlar günde milyonlarca insan tarafından aktif olarak ziyaret edilmektedir. Her birimiz eve gittiğimizde ana akım medya kanallarını izlemek yerine Youtube veya Neftlix’i açarak tercih ettiğimiz içerikleri izlemekteyiz. Tabii bunun yanında bu platformlardaki dizileri de yavaş yavaş tükettiğimiz bir gerçek. Özellikle pandemi döneminde evde otur otur, bütün dizileri bitirdik be! Yine de yeni diziye başlamak istiyor veya Netflix’in en çok izlenen dizilerini merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak diziler ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Netflix’te En Çok İzlenen Diziler Nelerdir?

1- Bridgerton 1.Sezon (82 milyon)

İngiltere’de geçen dizi soylu ailelerin kızlarını doğru insanlarla evlendirmek için çabalarını göstermektedir. Toplumsal statülerin belirlendiği bu evliliklerden birini de Bridgerton ailesinin kızları Daphne yapacaktır. Aşk ve entrikanın yer aldığı dizi 82 milyon izlenerek Netflix’in en çok izlenen dizisi olmuştur.

2- Lupin 1.Sezon (76 milyon)

Dizinin ana karakteri Assane Diop, babasının yıllar önce suçsuz yere hapis yatmasının intikamını almasını ve bunun için yaptıklarını ele almaktadır. Dizinin aksiyonu oldukça yüksek ve sürükleyicidir.

3- The Witcher 1.Sezon (76 milyon)

Yüzyıllardır birlikte yaşayan insan, cüce ve elf ırkları bir savaşa girer. Hikaye canavar avcısı Geralt of Rivia’nın hikayesini ele alır.

4- Sex/Life (67 milyon)

Evli ve çocuk sahibi olan Sarah Shahi’nin evliliğini, eski sevgilisinin hayatına girmesi ile sorgulamaya başlar. Eski cinsel hayatı ile şimdikini kıyaslayan kadının, aşk üçgenini anlatır.

5- Stranger Things 3. Sezon (67 milyon)

Hawkins Ulusal Laboratuvarında insanlar üzerinde gizlice deneyler yapan bilim insanları ve yaşanan doğaüstü olayların hikayesidir.

6- La Casa De Papel 4. Sezon (65 milyon)

Sekiz hırsızın rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitlemesi ve yaşanan aksiyon dolu günleri anlatır.

7- Tiger King 1.Sezon (64 milyon)

Yer altı dünyasındaki farklı farklı karakterler arasında geçen bir kiralık katil öyküsü.

8- The Queen’s Gambit (62 milyon)

Satranç dahisi olan Elizabeth Harmon dünyanın en iyi satranç ustası olmaya çalışır. Bu sırada alkol ve madde bağımlılığıyla birlikte farklı farklı psikolojik bunalımlar yaşar.

9- Sweet Tooth 1. Sezon (60 milyon)

Dünyada yaşanan büyük bir değişiklikten sonra insan ve geyik karışımı olan Gus’un maceralarını anlatır.

10- Emily in Paris 1.Sezon (58 milyon)

Amerikalı Emily, Paris’ten bir iş teklifi alır ve kabul ederek oraya taşınır. Oldukça hırslı olan bu kadının hikayesi oldukça heyecanlıdır.

IMDB’si Yüksek Netflix Dizileri Nelerdir?

1- The Breaking Bad (IMDb: 9.5)

Kimya öğretmeni olan Walter White maddi problemler yaşamakta ve ailesini geçindirirken zorlanmaktadır. Kanser sebebiyle az bir ömrü kaldığını öğrenen White, uyuşturucu üretmeye başlar.

2- Our Planet (IMDb: 9.3)

Dünya’nın habitat zenginliğine vurgu yapan dizi. Afrika’dan Amerika’ya pek çok bölgenin doğal güzelliklerini ele almaktadır.

3- The Last Dance (IMDb: 9.3)

Michael Jordan’ın Chicago Bulls’ta oynadığı son sezonu ve bu sezonda yaşananları işleyen bir belgesel dizidir.

4- Avatar: Son Hava Bükücü (IMDb: 9.3)

Avarar Aang ve arkadaşlarının, Ateş Kralı ile olan mücadelesini anlatan çizgi dizidir. Dizide dövüş sanatları ve elementler kullanılmıştır.

5- Rick And Morty (IMDb: 9.2)

Alkolik bilim insanı Rick ve torunu Mory’nin boyutlar arasında yaptıkları yolculukları ele alan yetişkin bir animasyon dizisidir.

6- Sherlock (IMDb: 9.1)

Sherlock Holmes bir dedektiftir. Şehirde yaşanan cinayetleri çözerken Holmes, polislere yardım etmektedir.

7- When They See Us (IMDb: 9.0)

Central Park’ta koşu yapan bir kadının tecavüze uğrayıp dövülmesi olayını ele alan dizi. Gerçek olaylardan esinlenerek yapılmıştır.

8- Friends (IMDb: 8.9)

6 arkadaşın günlük yaşamlarını konu alan sitcom, yaşanan olayları komik bir şekilde ele almaktadır.

9- Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)

Meksika’daki uyuşturucu savaşları ve kartellerin yaptıklarını anlatan dizi sürükleyiciliği ve hiç bitmeyen aksiyonu ile dikkatinizi çekecek.

10- Peaky Blinders (IMDb: 8.8)

Birinci Dünya Savaşı sonrası yasadışı bir çete olan Peacky Blinders’ın hikayesini ele alır.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız