Cuma, Mayıs 24, 2024

Sedat Peker Interpol Tarafından 194 Ülkede Kırmızı Bültenle Aranıyor!

Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) kısıtlama getirmesi sebebiyle 24 Kasım’dan bu yana hiçbir tweet atmamıştı ayrıca 3 Temmuz’dan sonra da hiç video paylaşmamıştı.

Adalet Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE), hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in Türkiye’ye iadesi amacıyla geçici tutuklanmasını talep etti.

“Türkiye’s Justice Ministry requests temporary detention and extradition of former Turkish mafia boss Sedat Peker from UAE”

Son gelişmelere göre Interpol, Sedat Peker hakkında 194 ülkede kırmızı bültenle arama kararı çıkardığını bildirdi.

“Kızlarını Asla Kırmaz”

Sedat Peker’in eşi Özge Peker, Instagram hesabından yaptığı paylaşımını “Kızlarını asla kırmaz. Miracle Garden’a giderken Lina ve Mila ‘sensiz gitmeyiz babacım’ dediklerinde onlar mutlu olsun diye hemen geldi” notuyla paylaştı. Videodaki korumalar ise birçok kişinin dikkatini çekti.

1 ŞUBAT’TA KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Verilen bilgilere göre, Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi ile İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yakalama kararları kapsamında, Peker’in 194 ülkede uluslararası seviyede aranması için 1 Şubat 2022 tarihinde Interpol tarafından kırmızı bülten verildi.

ADALET BAKANLIĞI PEKER’İN İADESİNİ İSTEDİ

Gelişmelerin ardından Adalet Bakanlığı, BAE’de bulunan Peker’in iadesi için harekete geçti. Bakanlık, BAE’ye ilettiği yazıda, Sedat Peker hakkında, İstanbul Anadolu ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılıklarınca hazırlanan iade taleplerini tekrardan hatırlattı.

ADALET BAKANLIĞI PEKER’İN İADESİ İÇİN GEÇİCİ TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Adalet Bakanlığı, kırmızı bültenle aranan Peker’in Türkiye’ye iadesi için geçici olarak tutuklanmasını talep etti. Sedat Peker hakkında en güncel bilgileri ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşıyor olacağız.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız