Pazartesi, Mayıs 27, 2024

SGK’YA SORUN HİZMETİ NEDİR?

SGK, yeni bir hizmet sunduğunu açıkladı. SGK, sosyal güvenlikle alakalı merak edilen soruların cevaplandırılması için yeni bir uygulamayı hizmete açtığını duyurdu. Peki ne var bu yeni hizmette?

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLECEK

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), yapılan açıklamaya göre, Kurum, sosyal güvenlikle ilgili konuların doğru ve birincil kaynaktan öğrenilmesini sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarla vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, video içerikli yeni bir program hazırlayan SGK, program ismini vatandaşların belirlemesi için Twitter hesabından anket düzenledi.

SGK'YA SORUN HİZMETİ NEDİR?
SGK’YA SORUN HİZMETİ NEDİR?

SGK’YA SORUN PROGRAM İSMİ OLARAK SEÇİLDİ

Ankette yüzde 64 oyla “SGK’ya Sorun” en çok tercih edilen program ismi oldu. Diğer seçeneklerden “Sosyal Güvenlik Saati” yüzde 20, “Bir Bilene Soralım” yüzde 10 ve “Bir Soru Bir Cevap” yüzde 6 oy aldı.

SGK’ya Sorun” ismiyle her cumartesi yayımlanacak programın ilk bölümü, 22 Ocak saat 10.00‘da SGK’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Yeni programda, yaşlılık aylığı, malullük, hastalık hali, analık hali, iş kazası, meslek hastalığı, isteğe bağlı sigorta kolları, emeklilik, ölen sigortalının hak sahipleri, yurt dışı işlemleri, primsiz aylıklar, emeklilikten sonra tekrar çalışma, genel sağlık sigortası ve çalışma hayatıyla ilgili tüm sorulara ve daha fazlasına sosyal güvenlik uzmanları cevap verecek.

Vatandaşlar, bu konularda merak ettiklerini “[email protected]” adresine e-posta atarak sosyal güvenlik uzmanlarına sorabilecek.

Program kapsamında zaman zaman vatandaşlara da mikrofon uzatılarak sorular sorulacak, böylece sosyal güvenlik hakkında doğru bilinen yanlışlar tespit edilecek.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız