Cuma, Mayıs 24, 2024

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti! Usta oyuncunun vefat haberi tüm ülkede hüzünle karşılandı. Sanat dünyasından birçok isim Cüneyt Arkın’ın vefatı sonrası taziye mesajı yayınladı. 85 yaşındaki usta oyuncunun kalbine yenik düştüğü açıklandı.

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın’ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!
Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!

Hastaneye gelen şair Ahmet Selçuk İlkan, “Böylesi acılara bazen sözler kifayet etmiyor. Şüphesiz ama tek tesellimiz onun bıraktığı önemli eserler ve değerli anılar. Efsaneler asla ölmez. İnsanlar ancak unutulduğu zaman ölür. Ama unutulmayacak bir aktörümüz sanatçımızdı. Ve yıllar yılı hepimizin hatıralarında belleğinde çok güzel izler bırakmış bir sanatçımızdı. Acılar hatıralarıyla teselli bulur. Bütün ulusumuz başı sağ olsun. Her ölüm erken ölümdür derler ya. Gençliğimin en güzel yıllarını yitirmişim gibi hissediyorum. O her şeyden önce çok iyi bir insandı. Hem sanatıyla hem insanıyla hem vefasıyla çok güzel bir insandı. Sayfalar dolusu, romanlar dolusu yazılacak bir değerdi. Sağlığında da kadri bilinen bir insandı. İnşallah onu kitaplarla, anılarıyla, her seven onu anlatarak yaşatır. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!
Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!

Ünlü kumaşçı İliya Roditi Gülerşen, “Ben üzüldüm. İyi bir insandı. Onun filmleri tavan yapacaktır. Zaten onu hep izliyorduk. Ben kumaşçıyım Beyoğlu’nda. Kumaş almaya gelirdi sık sık” diye konuştu.

Ünlü oyuncu Tamer Yiğit ise, “Türk sinemasının, Türk seyircisinin başı sağ olsun. Cüneyt Arkın demek sinema demekti. Sinema demek Cüneyt Arkın demekti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Saygılarımızı, sevgilerimizi sunmak için buraya geldik” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!
Yeşilçam Efsanesi Cüneyt Arkın Vefat Etti!

Erdoğan’dan Cüneyt Arkın için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın vefatı dolayısı ile mesaj yayımladı. Erdoğan’ın mesajında, “Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim.  Sayın Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun.” ifadeleri yer aldı.

Popüler Akım
Popüler Akım, siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, tarih, moda, bilim&teknoloji ve sinema gibi birçok alanda çeviri ve denemeler yayınlayan bir sosyal medya platformudur.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız