Salı, Mayıs 21, 2024

Yılbaşını Evde veya Dışarda Geçirmek İsteyenlere Etkinlik Önerileri

Yılbaşı pek çok insan için hiçbir şey ifade etmese de dünya üzerinde çoğu kişi, bu günü eğlenerek geçirmeyi tercih etmektedir. Bazı kişiler aileleri veya arkadaşları ile evlerinde vakit geçirmek isterken bazı kişiler de kendilerini sokaklara atmakta veya tatil planları yapmaktadır. 2021 yılının 31 Aralık günü cumaya denk geldiği için bu günü hafta sonu tatili ile birleştirerek mini bir gezi düzenlenmesi de mümkün hale gelmiştir. “Yılbaşında yapılabilecek etkinlikler nelerdir, yılbaşı tatil planları, yılbaşında ev yapılabilecekler, yılbaşını dışarda geçirmek isteyen kişilere öneriler nelerdir ?” gibi konuların cevaplarını bulabileceğiniz yazımız ile siz de yılbaşı planınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Yılbaşında Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Yılbaşında evde olacaksanız ve ne yapacağınıza karar veremediyseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Aralık ayının son günü olan yılbaşı kış ayı olması sebebiyle pek çok kişinin evde vakit geçirmesi anlamına gelmektedir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla bir buluşma planı hazırladıktan sonra evinizi bu güne hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Ülkemizde çoğu kişi yılbaşında yapılan hazırlıkların yurtdışı özentisi olduğunu ve onlara benzemememiz için bu günü kutlamamamızı söyleseler de benim düşüncem, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz her anı değerlendirmemiz gerektiğidir. Evinizi yılbaşı süsleri ile süsleyerek kendinizi yılbaşı moduna daha fazla sokabilirsiniz. Bunun için küçük bir yılbaşı ağacı ve yılbaşı süsleri alarak evinizi süsleyebilirsiniz. Evinizi yılbaşına hazırlarken Pinterest’in yılbaşı süsleme fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi Süsleyin ve Güzel Bir Akşam Yemeği Hazırlayın

Evinizi süsledikten sonra yılbaşı için güzel bir yemek hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sevdiklerinizle güzel bir akşam yemeği yemekten daha iyi ne olabilir ki! Bir de bunu siz hazırladıysanız. Peki yılbaşı sofranızda ne olmalı? Yine yılbaşı ruhuna daha fazla girebilmek için ana yemek olarak hindi yapmayı tercih edebilirsiniz. Yok ben hindi sevmem derseniz alternatif olarak fırında güzel bir tavuk yapabilirsiniz. Ayrıca yemekle uğraşmak istemiyorsanız da dışardan güzel bir tavuk sipariş edebilirsiniz. Yılbaşı yemeğini kendi kültürümüzle süslemek istiyorsanız yaprak sarması, börek veya mezeler yapabilirsiniz.

Eğer evinizde sevdiklerinizle küçük bir etkinlik değil de büyük bir kutlama yapmayı planlıyorsanız, yemek yerine ufak atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz. Kanepeler veya sandviçler hazırlayabilirsiniz. İnternetten yapabileceğiniz atıştırmalıkları araştırarak güzel yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Gecenin geri kalanında müzik açıp arkadaşlarınızla eğlenebilir, meşhur Victoria Secret defilelerini izleyebilir veya çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ülkemizde çoğu kişinin yılbaşında yaptığı etkinlik olan tombala oyununu tercih edebilirsiniz. Tabu, Monopoly gibi masa oyunlarını da yılbaşında oynayarak güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Yılbaşını Dışarıda Geçirmek Geçirmek İsteyenler

yılbaşını dışarıda geçirmek isteyenler

Eğer yılbaşını dışarıda geçirmek istiyorsanız bunu önceden planlayarak çeşitli rezervasyonlar yapmanızı öneririz. Aksi takdirde istediğiniz mekanlarda vakit geçirmeniz zor olacaktır. Yılbaşını dışarıda geçirmek istiyorsanız konsere, partiye veya yılbaşı etkinliklerine gidebilirsiniz. Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve yaptığınız planın mekanı biraz uzaksa trafiği de göz önünde bulundurarak yola çıkmalısınız. Eğlenerek geçireceğiniz vakti trafikte can sıkıntısı ile geçirmenizi istemeyiz.

Yılbaşı akşamı sevdiklerinizle güzel bir mekanda yemek yedikten sonra tercihinize göre alkollü veya alkolsüz mekanlara giderek yılbaşına müzik ve eğlence bir aradayken girebilirsiniz. Güzel bir manzaraya karşı ateş yakarak sıcak şarap içebilir, manzarayı kendi açtığınız müzikler ile daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Yılbaşını Mini Tatile Çevirmek İstiyorsanız

Yılbaşında güzel vakitler geçirebilmeniz için gidebileceğiniz çok güzel bölgeler vardır. Manzaraları ve atmosferleri ile sizi adeta bir masalın içinde hissettirecek yerlere örnek olarak Kapadokya, Bolu-Yedigöller, Kars-kayak merkezi, Uludağ, Ağva, Sapanca’yı tercih edebilirsiniz. Gezi konusunda ülkemizde gidilebilecek pek çok yer olması sebebiyle bu planı yaparken zorluk çekeceğinizi hiç sanmıyoruz. Yine ülke içi yapacağınız bu planını gitmeden önce yapmanızda fayda var çünkü bir anda yola çıkarak gideceğiniz pek çok yerde kalacak yer bulamayabilirsiniz.

Yurtdışı planı yapmak istiyorsanız da Budapeşte, Varşova veya Prag gibi mimarileri ile sizi etkileyecek, noel pazarlarında gezebileceğiniz ve çok masraflı olmayacak şehirleri seçebilirsiniz. Yurtdışında yılbaşını kutlayacaksanız çoğu şehir meydanında toplanan kalabalığın içine girip geri sayımı yüzlerce kişiyle birlikte yapabilirsiniz.

Yılbaşını nerede kutlarsanız ve bu günü nasıl geçirirseniz geçirin, umarım yeni yıl sizlere sağlık ve mutluluk geçirir. İyi yıllar 🙂

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız