Cuma, Haziran 14, 2024

İngiliz Asaleti Türkiye’de: H&M x ERDEM

Günümüz moda dünyasında, lüks markaların sokak stiline hitap eden güncel markalarla olan işbirlikleri git gide artmakta. Tüm dünyada adını sıkça duyduğumuz sokak stilinin hakkını veren ve her tarza hitap eden H&M, her yıl farklı bir tasarımcı ile işbirliği yapıyor. H&M’in bu yıl ki marka işbirliği ise “ERDEM” ile gerçekleşiyor.

İngiliz Asaleti Türkiye'de: H&M x ERDEM

ERDEM markasının kurucusu Erdem Moralıoğlu’dur. Babası Türk, annesi İngiliz olan Moralıoğlu İngiltere doğmuş ve çocukluk hayali olan moda kariyerini çok başarılı tasarımcılarla tamamlamıştır. Başta Vivienne Westwood olmak üzere Diane von Furstenberg gibi ünlü modacılarla çalışmıştır. 2005 yılında Erdem markasını kurmuş, ilk koleksiyonundaki başarısıyla kazandığı yüksek miktarda para ödülü ile lüks mağazalar zinciri olan Barney’s markasını satın almıştır.

İngiliz Asaleti Türkiye'de: H&M x ERDEM

H&M x ERDEM koleksiyonu, tasarımcının genellikle kendisiyle bütünleşen çiçek temasıyla hayat buluyor. Erdem, tasarımlarının kadınlar üzerindeki etkisinin gücüne inanıyor ve parçalarını kadının geçmişten gelen doğallığı ile modern modayı buluşturarak yapıyor. H&M ile olan işbirliğinde de seçkin parçalarla kendi tarzını yeniden yorumlayarak tüm moda tutkunlarının beğenesine sunmakta.
Tasarımcı kariyerinde bir ilke imza atarak erkek giyimine de yer veriyor. Başarılı modacımız bu işbirliği ile ilgili düşüncelerini şu şekilde paylaşıyor: ”H&M ile iş birliği yapacak olmaktan ve daha önce hiç yapmadığım bir erkek giyim koleksiyonuna dahil olmak üzere çalışmalarımı tamamen farklı bir ölçekte keşfedecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çağımızın en önemli hikaye anlatıcılarından biri olan Baz Luhrmann ile çalışmak da çok heyecan verici.”

İngiliz Asaleti Türkiye'de: H&M x ERDEM

ERDEM x H&M’e özel olarak ünlü yönetmen Baz Luhrmann tarafından koleksiyon için bir kısa film hazırlandı. “The Secret Life of Flowers”  modeller ve oyuncularla dolu büyük bir kır evinde geçiyor. Evin teması, ERDEM’in meşhur çiçekli baskılarından ilham alıyor ve her zaman çiçeklerle dolu kendi özel dünyasını yansıtıyor. Dünyaca ünlü aktörler Tom Rhys Harries, Hero Fiennes Tiffin ve Ruby Dagnall’ın yer aldığı filmde çekici bir aşk üçgeni ortaya çıkıyor.

ERDEM x H&M koleksiyonu, 2 Kasım perşembe günü tüm dünyayla aynı anda Zorlu Center, İstinye Park, Ankara CEPA mağazalarında ve hm.com onlıne sitessinde satışa sunulacak.

 

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız