Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Bu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Yazınızı kumsalda, havuz kenarında veya birtakım iş gezilerinde geçirirken sezonun da yeni çıkmış moda kitapları, bunaltıcı sıcakları keyifli bir hale dönüştürebilir.

Okumak çok keyifli bir aktivitedir ve bir de moda ile ilgiliyseniz işte size bu yaz okuma listesine koyabileceğiniz en iyi moda kitapları.

Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Bu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Dünyaca ünlü tasarımcılar, stilistler, editörler, blogger, modeller, kostüm tasarımcıları, sokak modası yıldızları, ve gurmelerin gizli sırları bu kitap da listeleniyor.

Hollywood Reporter’da uzun zamandır kıdemli moda editörü olan Booth More, alışveriş yapmanın püf noktalarını keyifli bir şekilde kaleme alıyor. More, dünyanın dört bir yanından çeşitli moda endüstrilerinden edindiği bilgileri kılavuz halinde okuyucusuyla buluşturuyor.

Dandy Lion: The Black Dandy and Street Style

Bu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Kitap, bireysel kişilikler, tasarımcılar, olaylar üzerine odaklanarak Dandy dünyasını anlatıyor.

Shantrelle P Lewis’in dikkatle seçilmiş fotoğrafları, dünyadaki renkleri ve göz kamaştırıcı desenler giyen erkekleri ele almakta.

The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe

Bu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Yaz stilinizi oluşturmak için mükemmel bir fırsat, biraz ilham almak için, stil blog yazarı Anuschka Rees’in size yardım eli uzatmasına izin verin.

Klişe moda kurallarını reddeden Rees, kendi stil yönergelerinizi hazırlamanıza yardımcı olur. Kitapta kendi tarzınızı oluşturmak için çeşitli soru cevap bölümleri ve anketler yer verilmiş ve yazarımız burada okuyucusuna güçlü bir fikir oluşumu sağlamakta. Var olan moda düzenini reddeden ve kendi stilini oluşturmak isteyenler için okunması gereken bir kitap.

Mario Testino: UndressedBu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Çıplak vücuda odaklanan, cinsiyet, cinsiyet kimliği ve moda arasındaki sınırları zorlayan çarpıcı bir kitap. Kitap Mario Testino’nun Undressed sergisinden 50 resim serisi içeriyor.

Fotograflar ile birlikte kitapta psikiyatr ve psikolog Manfred Spitzer’in ”vücut ve güzelliği görsel algılamamızda nevro-bilimsel bakış açısı” adlı makalesinden bir giriş de eşlik ediyor.

Baddiewinkle’s Guide to Life

Bu Yaz Okunacak En İyi 5 Moda Kitabı

Baddie Winkle 89 yaşında, uçuk giyim tarzı ve  devam ettirdiği modellik mesleğiyle moda dünyasının en ilgi çekici isimlerinden. Instagram ve Twitter’ da yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada yüzbinlerce onu kişi takip ediyor. Büyüleyici ve macera dolu olarak nitelendirdiği hayatını, insanlara ilham vermek amacıyla kitap haline getirdi.

Kitapta Baddie Winkle’ın düzinelerce fotoğraf eşliğinde hayat hikayesi anlatılıyor. En sevdiği kıyafetleri, edindiği tecrübeleri, hiç yaşlanmayan ruhunu anlatmış.

Yazan: Sarah Young

Çeviren: Gamze Hacısalihoğlu

Kaynak: İndependent

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız