Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Dünyanın En ‘Samimi’ 5 Moda Markası

Küresel moda araştırma motoru Lyst ve The Business of Fashion tarafından derlenen yeni veriler, moda dünyasının en samimi markalarını ortaya çıkardı.

Araştırmanın içeriği; moda evlerini arama, tüketici anketleri, marka ve müşteri etkileşimleri oldu. Nisan ve Haziran ayları arasında geri dönüşümler yoluyla analiz edilen bir formül ile 65 milyondan fazla yıllık tüketici, 4 milyon ürün ve marka izlendi.

Peki, dünyanın en samimi moda markası hangisi?

İlk sırada ünlü İtalyan marka Gucci yer alıyor. Şuan ki tasarımcısı Alessandro Michele’in maximalist ve konuşkan tavrı bu durumu tetiklemekte. Marka aynı zamanda (Top Products) En Çok Satılan Ürünler raporunda en yüksek sıralamada yer aldı.

Peki neden? Business of Fashion’a göre markanın başarısı, Michele’nin hem geleneksel hem de günümüz tüketicisiyle iletişim kurabilme yeteneğine yorumluyor.

Alessandro Michele
Alessandro Michele

Balenciaga, Demna Gvasalia’nın couture streetwear tavrını alarak dokuzuncu sıradan üçüncü sıraya çıktı. Bu arada Gvasalia’nın diğer göz bebeği Vetements, dramatik bir şekilde 1.sıradan dördüncülüğe düşerken, Givenchy ilk beşi tamamlamak için 12 yerden 7 tam puan aldı.

Liste de ayrıca Gucci ve Givenchy’nin Common Projecst ve Comma des Garcons gibi kült markalarından, dış satım sürümleriyle ilgili en samimi ve en çok satan ürünleri açıkladı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Gucci ürünleri yine birinci sırayı aldı.

Listeye yeni girenler listesin de ikinci olan Chole ‘Nile Bag’ çantasıyla  5 samimi markadan biri oluyor.

Yapılan bu araştırma markaların samimiyetinin ürünün kalitesi ve tasarımcının yeteneğiyle doğru orantılı olduğu görülür. Bu 5 marka şuan en iyi tasarımcılara ve ürünlere sahiptir.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız