Cuma, Haziran 14, 2024

Jimmy Choo’nun Cara Delevigne ile yaptığı ‘Cinsiyetçi’ Başlığı Altında Reklam Filmi

“Belki de şimdi havalı ve seksi ıslıklar hakkında bir reklam yayınlamanın tam zamanı değil mi?”

Cinsel taciz olaylarının neredeyse her gün haber başlıkları halinde karşılaştığımız bir iklimde, Jimmy Choo’nun Cara Delevigne ile yapmış olduğu bu reklam filmi bizlere ‘sağır ses’ gerçeğini vurgulamaktadır.

New York’ta bir gece Delevigne, parlak bir kırmızı elbise ve ışıltılı ayakkabıları ile sokakta yürüyor. Sokakta ki ‘hoş ayakkabı, kadınlar’ diye laf atan adamlar kadınlara ticari bir gözle bakılmaması gerektiğini aktarıyor.

Görünüşe bakılırsa bu kısa reklam filminde yuhalama ve ıslık sahneleri iyileştirilerek aslında ne kadar da kadınları dehşet bir duruma düşürdüğünü göstermekte.

Delevigne, son aylarda cinsel taciz mağdurlarına savunuculuğu konusunda açık sözlü davrandığı için, reklam filminde bulunmama fikri hayranları tarafından büyük tepki gördü. Bir Harvey Weinstein suçlaması öne çıksa dahi, bir çok kişi Delevigne’in ticari anlamda sorumluğunu iyi bir şekilde kullanacağını fark etti.

Bu video ile bir twitter kullanıcısı, bir reklam kampanyası başlatarak kadının bakılması gereken sadece güzel ve parlak nesneler değilir.

Durum böyle olunca diğer firmalardan gelen yorumlar Jimmy Choo’nun ticari amaç güdülerek, bu reklam filminin doğru zamanda yapıldığı söylenmiştir.

Tepkilerin birçoğuna göre, reklam filminde ürünlerden daha çok daha fazla dikkat çeken unsurlar yer alıyordu.

Kaynak: INDEPENDENT

Yazar: Chelsea Ritschel / New York

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız