Perşembe, Mayıs 23, 2024

Ön Sevişme Nedir? Ön Sevişme İlişki İçin Neden Önemlidir?

Ön sevişme cinsel ilişkiye başlamadan önce kendinizi psikolojik ve fiziksel olarak hazırlamanızı sağlayan süreçtir. Cinsel ilişki bir anlık yaşanan hazdan ibaret değil de çiftlerin birbirlerini tahrik ederek yaşadığı bir sevişme halini aldığında çok daha kaliteli olur. Sevişirken hemen sonuca ulaşmaya çalışmak yerine o sonuca ulaşana kadar geçirdiğiniz güzel vaktin bütünüdür. Bu sebeple ön sevişme önemli mi sorusunun yanıtı elbette önemlidir.

Fizyolojik olarak da insanlar ön sevişmeye ihtiyaç duymaktadır. Erkeklerde ön sevişme sırasında ereksiyon gerçekleşir. Kadınlarda ise ön sevişmenin önemi biraz daha fazladır. Kadınlar zihinsel olarak kendilerini sevişmeye hazırlarken rahatlar, gerekli vajinal açıklık sağlanır ve vajina ıslanır. Ön sevişme olmadan başlanmaya çalışılan ilişkilerde kadınlar yeterli derecede ıslanmadığı için ilişkiye girmeye çalışırken canları yanabilir.

Elbette ön sevişmenin atlandığı, bir anda ortaya çıkan heyecanlı sevişmeler de yaşayabilirsiniz. Böyle anlarda oluşan sevişmelerin de insanları çok fazla orgazm yaptığı bir gerçektir.

İlgili Yazı : Sevişirken Kulağa Fısıldanan Tahrik Edici Sözler

Ön Sevişmede Neler Yapılır?

Ön Sevişme Nedir? Ön Sevişme İlişki İçin Neden Önemlidir?

Ön sevişmeden kasıt ne? Ön sevişmede neler yapılır? diye düşünüyorsanız hemen anlatalım. Aslında hepimizin bildiği, izlediği dizi ve filmlerden aşina olduğu anlardır ön sevişme. Çiftlerin birbirine sarılması, vücutlarını okşamaları, yavaşça soyunmaları, öpüşmeleri, birbirlerinin farklı noktalarını öpmeleri veya oral seks ön sevişmede yapılabilecekler arasındadır.

İlgili Yazı : Sevişelim Demeden Partnerinizi Yatağa Götürebileceğiniz Sözler

Ön Sevişme İçin Öneriler

Ön sevişmede dikkat edilmesi gereken en önemli şey partnerinizi dinlemektir. Partnerinizi dinlemek ne demek? Her insanın zevk aldığı noktalar, haz duyduğu şeyler farklıdır. Sadece burada verdiğimiz önerileri sırasıyla yapmaya çalıştığınızda istediğiniz etkileri alamazsınız. Ön sevişme sırasında partnerinizin tepkilerini ölçmek, vücut dilini anlamaya çalışmak ve buna göre hareket etmek yapacağınız en iyi şeyler olacaktır.

İlişkiye hazır olmanızı sağlayan ön sevişme süreci sizi psikolojik olarak da hazırlamaktadır. Hayatımızın her anında karşılaşabildiğimiz stres ve problemler aklımızı kurcalayarak cinsel ilişkiye dikkatimizi veremememize sebep olabilir.

Sevişirken zevk almak için aklımızı kurcalayan düşünceleri uzaklaştırmak ve kendimizi tamamıyla o ana adapte etmemiz gerekmektedir. Elbette bunu yapmadan da sevişebilirsiniz ama güzel bir orgazm yaşamak için hazzınızı doruklara çıkarmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

İdeal Bir Ön Sevişme Süresi Var Mı?

Ön Sevişme Nedir? Ön Sevişme İlişki İçin Neden Önemlidir?
Business woman holding a clock

İdeal bir ön sevişme süresi söylemek çok doğru olmaz. Önemli olan erkeğin erekte olması kadınınsa yeterince ıslanmasıdır. Ayrıca kalp atışları hızlanmalı, çiftler birlikte olmak için yanıp tutuşuncaya kadar ön sevişme süresi uzatılmalıdır. “Artık tamam!” deyip, birlikte olmak için daha fazla bekleyemeyeceğinizi düşündüğünüz anda ön sevişmenizi bitirebilirsiniz.

Sevgilimi Nasıl Tahrik Ederim?

Sevgilinizi, eşinizi veya partnerinizi tahrik etmek istiyorsanız verebileceğimiz birkaç ip ucu daha var.

Bunlardan ilki, partnerinize sevişmek istediğinizi göstermek için yapabileceğiniz ve onu tahrik edebileceğiniz bir yöntem : kendinize dokunmak. Belki ilk defa böyle bir şey yapacaksanız kendinizi pek rahat hissetmeyebilirsiniz ama emin olun karşınızdakini baştan çıkaracak bir yoldur. Kendinize dokunarak hem kendinizi hem de karşınızdakini tahrik edebilirsiniz. Ayrıca karşınızdaki kişiye kendinizi daha özgüvenli gösterebilirsiniz.

İkinci yöntem ise göz teması. Gerek ön sevişmede gerekse sevişirken gözlerinizi partnerinizden ayırmayarak onu daha fazla tahrik edebilirsiniz. Özellikle boşalma öncesinde sevgilinizin gözlerinin içine bakarak onu o şekilde izlerken ikinizin de erotizmin doruklarına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız