Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Süt Kardeşler Filmi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir?

Türk sinemasının unutulmaz komedi filmi Süt Kardeşler, milyonlarca insanı kahkahaya boğmaya devam ediyor. 1976 yılında vizyona giren “Süt Kardeşler” filmi, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani isimli romanından sinemaya uyarlanmıştır. Süt Kardeşler filmi, Ertem Eğilmez yönetmenliği ve yapımcılığında sinemaya aktarılmıştır. Filmin başrollerini ise Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit ve Halit Akçatepe paylaşmaktadır. Güçlü kurgusuyla büyük bir kitlenin hala gözdesi olan film, ilginç konusuyla izleyenleri hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

Peki Süt Kardeşler Filmi Konusu Nedir?

Melek hanım, uzun senelerdir kimsenin sahip olamadığı bir konağa sahiptir. Melek hanım, bir gün süt oğlu olan Şaban zannederek Şaban’ın arkadaşı olan Ramazan’ı eve alır. Ancak son derece sinirli olan abisi Hüsamettin’e Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Bu olayların sonucunda konağa gerçek Şaban’ın ve gerçek Bayram’ın gelişiyle işler karışmaya başlar. Bayram’ın kardeşi Bihter’e aşık olan Şaban ise kızın peşinde dört döner. Bayram’ın babasının eve Gulyabani olarak bilinen bir canavar sokmasıyla işler iyice sarpa sarar. Yaşanan olayı çözüme ulaştıran Şaban, damat Bayram ve emir eri olan Ramazan madalya kazanırlar.

Süt Kardeşler Filmi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir?

Süt Kardeşler Filminin Çekildiği Ev Nerede? Süt Kardeşler Filmi Nerde Çekildi?

1976 yılında vizyona giren “Süt Kardeşler” filmi, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani kitabından uyarlanan unutulmaz bir Türk Filmidir. Peki Süt Kardeşler nerede çekilmiştir? Film, İstanbul Yeşilköy’de ve Sarıyer’de çekilmiştir. Filmin çekildiği Simenoğlu Köşkü ise günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Filmin bir kısmı ise Sarıyer’in Yeniköy semtindeki Said Halim Paşa Yalısı’nda çekilmiştir.

Filmin unutulmayan repliği ise: “Seni Hiç Sevmiyorum Süt Oğlan, Babanı da Sevmezdim”

Süt Kardeşler Filmi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir?

Süt Kardeşler Filmi Oyuncuları Kimdir?

İşte Süt Kardeşler filminin zengin oyuncu kadrosu:

Kemal Sunal – Şaban

Şener Şen – Hüsamettin

Adile Naşit – Melek

Halit Akçatepe – Ramazan

Hale Soygazi – Bihter

Ayşen Gruda – Emine

Ergin Orbey – Bayram

Jale Altuğ – Afife

Yasemin Esmergül – Yasemin

Ali Şen – Kerami

Türker Tekin – Kahya

Dinçer Çekmez – Çavuş

Feridun Çölgeçen – Sarraf Efendi

Süt Kardeşler Filmi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir?

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Yazılarımız